خبرهای رسیده حاکی از آن است که فشارها بر عارف اثرکرده و قرار است خبر کناره گیری عارف به نفع روحانی دوشنبه اعلام شود.

  aaref.jpg - 68.77 Kbدانا، حسن روحانی به عنوان نامزد نهایی جریان اصلاحات انتخاب شده است و امروز ساعت 4 بعد ازظهر میان سید محمد خاتمی و هاشمی رفسنجانی جلسه‌ای تشکیل خواهد شد تا در خصوص اینکه چگونه روحانی را به عنوان نامزد نهایی جبهه اصلاح طلبی اعلام کنند تصمیم گیری شود.

شنیده ها حاکی از آن است که این تصمیم قرار است بعد از ظهر دوشنه اطلاع رسانی رسمی شود.

قرار بر این است که هاشمی رفسنجانی با اعلام این خبر در حمایت از روحانی به عنوان گزینه نهایی اصلاح طلبان سخنرانی کرده و  یا بیانیه ای را منتشر کند.

در هفته اخیر فضاسازی رسانه ای توسط روزنامه ها و سایت های اصلاح طلبان برای اعلام قطعی این تصمیم آماده شده است  و رسانه های خارجی نیز اخبار ، مواضع و سخنان حسن روحانی را با آب و تاب منتشر می کنند و با برجسته کردن محور سخنان وی به طور تلویحی از وی حمایت می کنند.

برخی از اصلاح طلبان عارف را قربانی دیگری در اردوگاه اصلاح طلبان می دانند که همانند مصطفی معین نامزد اصلاح طلبان در سال 84 اسیر زد وبندهای پشت پرده چهره ها و تصمیم گیران این جریان  شده است.

هرچند نمی توان اختلافات میان حامیان عارف با حامیان روحانی را پنهان کرد ولی شاید وضعیت بحرانی در اردوگاه اصلاحات عارف را مجبور به تمکین از این تصمیم نهایی کرده باشد.

این در حالیست که مجمع روحانیون  مبارز که خود را قدیمی ترین تشکل اصلاح طلب می داند گفته است اصلاح طلبان باید از کاندیداتوری دکتر عارف حمایت نمایند چرا که حسن روحانی متعلق به جامعه روحانیت مبارز و نماد راست سنتی می باشد.

روحانیون چپگرا معتقدند، آبروریزی بالاتر از این نیست که مجمع روحانیون 26 سال پس از انشعاب از جامعه روحانیت مبارز، از یکی از اعضای آن که حتی در لفظ هم خود را اصلاح طلب نمی داند برای ریاست جمهوری حمایت کند.

حتی خبر رسیده است که امروز اعضای جبهه اصلاحات با حضور در دفتر محمدرضا عارف حمایت خود را از این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده اند. اما توافقات پشت پرده حکایت از قربانی شدن عارف در برابر روحانی دارد.

البته این احتمال نیز وجود دارد که تمرکز دادن افکارعمومی به سمت عارف یک تاکتیک جنگ روانی و سناریویی از پیش نوشته باشد، تا با اعلام یکباره خبر انصراف و کنارکشیدن عارف به نفع روحانی موج تبلیغاتی وسیعی در حمایت از روحانی نزد افکار عمومی به راه بیاندازند.

ارتقای سایت "جلیلی" به رتبه 200 در الكسا
سایت ستاد مردمی حمایت از جلیلی در زمانی حدود 40 روز توانست با استقبال مخاطبان در فضای مجازی به جمع 200 سایت پربازدید کشور بپیوندد.

dfg.jpeg - 3.27 Kbباشگاه خبرنگاران؛ در حالی که حدود 40 روز از راه‌اندازی کمپین دعوت از سعید جلیلی برای حضور در انتخابات و بعد از آن سایت حیات طیبه (ستاد مردمی حمایت از جلیلی) می‌گذرد، ارتقای رتبه این سایت در پایگاه رتبه بندی "الکسا" روند پرشتابی داشته است.

در حالی که معمولا پایگاه‌های اینترنتی برای کسب رتبه زیر ۵۰۰ در پایگاه رتبه‌بندی الکسا نیاز به زمان طولانی برای جلب نظر مخاطبان دارند، سایت حیات طیبه در زمانی حدود 40 روز توانست با استقبال مخاطبان در فضای مجازی مواجه شود و به جمع 200 سایت پربازدید کشور بپیوندد.

هم‌اکنون در میان سایت‌های کاندیداهای انتخابات رتبه سایت سعید جلیلی با پیشتازی در اختلاف حداقل ۱۰۰ رتبه‌ای نسبت به دیگر رقبا قرار دارد و با توجه به رشد روزافزون تعداد مخاطبان سایت حیات طیبه انتظار می‌رود در روزهای آینده رتبه این سایت دو رقمی شود.

 

 

سرخوشی رسانه‌های انگلیس از سخنان و مواضع روحانی+سند

اظهارات حسن روحانی در سخنرانی‌ها و مناظرات تلویزیونی با استقبال و سرخوشی رسانه‌های بیگانه و از همه بیشتر رسانه‌های انگلیس مواجه شده است.

فارس، حسن روحانی که تحصیلات خود را در انگلیس گذرانده است، گفته می شود رابطه بسیار خوبی را با انگلیسی ها دارد. اظهارات، سخنان، مواضع این روزهای روحانی در سخنرانی ها و تلویزیون با استقبال رسانه های بیگانه و از همه مهمتر رسانه های روباه پیر انگلیس مواجه شده است!

رسانه دولتی انگلیس BBC طی گزارشی از کاندیداتوری روحانیون در دوره های مختلف انتخابات ریاست جمهوری ایران، با رسیدن به دور یازدهم، تصویر آقای حسن روحانی را در حالی که کلید معروفش را به دست دارد منتشر و سؤال کرده است  آیا کلید مشکلات ایران در دست یک روحانی است؟!

همچنین سایت انگلیسی گاردین نوشت: روحانی زندگی و حیات را به رقابت انتخاباتی ایران تزریق کرد؛ وی شان و مقام گذشته‌ی ایران را به ایران بازخواهدگرداند.

 

 

 

در ابتدا به همه وی را اصولگرا می‌دانستند اما با گذشته زمان و آغاز تبلیغاتش مشخص شد سخنان وی بیشتر رنگ اصلاح‌طلبانه دارد تا اصولگرایانه/

چهره‌ی متین وی امید را به اردوگاه اصلاح طلبان بازگرداند. او با اشاره به لباس شخصی‌ها و جو امنیتی از خط قرمز‌ها عبور کرد؛ او به احمدی‌نژادی حمله کرد که کیلومترها از خطوط قرمز عبور کرده است. مستند روحانی نشان‌دهنده‌ی همکاری وی با بازرگان و شریعتی در مبارزه با پهلوی بود.

سی‌ان‌ان نیز نوشته است: شواهد زیادی وجود دارد که وی توانایی احیای مجدد اصلاح‌طلبان را دارد؛ روحانی با انتقاد از رسانه‌ملی کاری انجام داد که کمتر سیاستمداری در ایران جرات انجام آن را دارد.

 

 

خبرگزاری انگلیسی رویترز به نقل از روحانی نوشت : ایران باید از افراط‌گرایی در رابطه با غرب و امریکا پرهیز کند!

 

این روزها درباره برخی عملکردهای آقای روحانی شبهات زیادی در جامعه وجود دارد. تا جایی که سایت اپوزیسیون خودنویس هم دست به افشاگری بزرگی علیه روحانی زد و از گاف بزرگ فیلم تبلیغاتی وی خبرداد.

این سایت با ارائه اسنادی مدرک تحصیلی کسب شده روحانی از دانشگاهی در انگلیس را زیر سوال برد و نوشت: ستاد حسن روحانی، زمان اخذ مدارک تکمیلی او را دهه 90 میلادی عنوان می‌کند، در حالی‌که سازندگان فیلم تبلیغاتی‌اش، دوره اخذ مدرکش را به پیش از انقلاب عقب می‌کشند، از دانشگاهی که آن زمان تاسیس نشده بود.

با مراجعه به سایت رسمی این دانشگاه و همچنین سرویس پایان‌نامه‌های آن، نام کنونی حسن روحانی و پیش از انقلاب وی حسن فریدون را با تمامی املاهای انگلیسی ممکن جستجو کرده است؛ همچنین به کاتالوگ عمومی کتابخانه بریتانیا مراجعه کرده است.

اما به هیچ نشانه‌ای از وی دست نیافته است. دیده بان انتخابات ایران اذعان می‌ کند که در انتها از دانشگاه گلاسگو استعلام کرده و سخنگوی این دانشگاه در پاسخ اعلام کرده است که (هیچ سابقه‌ای از هیچ کس با این نام) تا به حال در این دانشگاه وجود نداشته است.

سایت عصر امروز با درج مطلبی با عنوان آقای روحانی از دوستان انگلیسی تان تازه چه خبر؟ به انتقاد از سخنان وی درباره پرونده هسته ای پرداخت و تصریح کرد: جناب روحانی راستی نفرمودید با کدام یک از مقامات انگلیسی اینقدر رابطه خوبی داشته اید که اخبار پنهان و مخفی خودشان را به شما می گفتند!همان هایی که گفتید در سال 84 به شما ‌گفتند شهردار تهران رئیس ‌جمهور بعدی شماست آیا این هم از سیاسی کاری شما نشات می گیرد. جناب روحانی راست از تیم سابق هسته ای خودتان خبر دارید؟ چرا برخی از آنها به خارج پناهنده شده اند؟

و آخر اینکه جناب روحانی بگویند چرا تونی بلر زمانی که در پرونده هسته ای توفیقی نداشتیم در یکی از جلساتی که به عنوان میهمان دعوت می شود می گوید: میوه حمله به عراق را از دستان حسن روحانی بدست آورده است ! آیا این هم از آن ارتباط با مقامات انگلیسی نشات گرفته بود؟