همسرانی که برای پیروزی نامزدهای انتخابات می جنگند
حضور همسران نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در نشست های تبلیغاتی، در زمان ثبت نام و در زمان اخذ رای در حال تبدیل شدن به یک سنت در ادوار انتخاباتی ریاست جمهوری است. هفته گذشته محمدرضا عارف به همراه همسرش در یک نشست انتخاباتی حضور پیدا کرد و بعید نیست در روزهای آینده چهره همسران برخی دیگر از نامزدها در نشست های تبلیغاتی دیده شود.

بولتن نیوز  ، حضور نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در کمپین های تبلیغاتی در سال 88 باب شد. در این دوره نیز، همسر یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری با پوششی شبیه پوشش همسر محجبه عبدالله گل رئیس جمهور ترکیه، در نشست های تبلیغاتی همسرش حضور پیدا می کند.
دکتر حمیده مروج همسر محمد رضا عارف - معاون اول دولت خاتمی- در چند روز گذشته در یکی از نشست های تبلیغاتی همسرش حضور پیدا کرد. او پزشک متخصص پوست است. وی پیش از این درباره چگونگی ازدواجش با عارف گفته بود
قبل از انقلاب دکتر عارف دبیر انجمن اسلامی ایران در آمریکا و از فعالان سیاسی بود. دکتر عارف نامه‌ای به انجمن‌های ایران می‌نویسد که در آن خواسته بود دختری را برای ازدواج با او معرفی کنند و ویژگی‌های همسرش از جمله این بود که همشهری او یعنی یزدی باشد.  پس از این مکاتبه با انجمن های اسلامی دانشجویان، حمیده مروج که در آن زمان 21 ساله بوده و تمام ویژگی‌های مورد نظر دکتر عارف را داشته به او معرفی می‌شود و با هم ازدواج می‌کنند. حاصل ازدواج محمدرضا عارف و حمیده مروج  سه فرزند پسر است.
مروج می‌گوید وقتی برای خرید به مغازه‌ای می‌رویم دکتر عارف داخل مغازه نمی‌آید و من خودم به تنهایی تمام خریدها را انجام می‌دهم، حتی کفش و لباس ایشان را هم خودم می‌گیرم، چون ایشان نمی خواهند با فروشندگان مواجهه شوند.


داروساز سیاستمدار

بعید نیست  طاهره نظری مهر همسر منوچهر متکی که در زمان وزارت متکی مدیر کل امور بین الملل زنان و حقوق بشر وزارت خارجه شده بود، این روزها در برنامه های تبلیغاتی همسرش حاضر شود.
طاهره نظری‌مهر در سال 69 در کنکور شرکت کرد و در رشته داروسازی دانشگاه تهران قبول شد و اکنون دارای دکترای داروسازی است.
او و متکی از دوستان خانوادگی هم بودند. وی بعد از این‌که همسرش به عنوان وزیر خارجه انتخاب شد، در حالی که در سازمان بهزیستی مشغول به کار بود به همراه همسرش به وزارت خارجه رفت و سمت مدیرکل امور بین‌الملل زنان و حقوق بشر وزارت خارجه را عهده دار شد. نظری مهر در انتخابات سال 1390 برای انتخابات مجلس نهم در حالی که همسرش رییس کمیته اجرایی جبهه متحد اصولگرایان بود، در حوزه انتخابیه تهران کاندیدا شد، ولی بعد از مدتی انصراف داد. شاید برای نظری مهر که خود در وزارت خارجه مشغول به کار بود تلخ ترین خاطره کاری نحوه برکناری همسرش از وزارت امور خارجه باشد. او در این باره می گوید:  :  بنده در اداره کل امور بین المل زنان وزارت خارجه بودم . فکر می کنم 5 بعد از ظهر بود که به بنده زنگ زدند که در زیر نویس شبکه خبر، خبری درباره برکناری آقای متکی اعلام شده است. وی افزود: بنده اصلا در جریان نبودم، اما چون زیر نویس خبر بود عرض کردم اگر هم این خبر درست باشد، ما راضی به رضای خدا هستیم. بعد رفتم و دو رکعت نماز شکر خواندم و عرض کردم خدایا شکر که تا امروز تکلیفی بر دوش ما بود، برداشته شد.


همسر آقای شهردار

از همسرانی که در سازوبرگ های تحت نظارت همسر، پستی دارند می توان به زهرا مشیر همسر دکتر قالیباف اشاره کرد. او نیز در ساختمان بهشت و در مجموعه شهرداری مشاور و مدیر کل امور بانوان شهرداری بود.  البته وی از این پست، حقوقی دریافت نمی کرد. چندی پیش در یکی از نشست های دانشجویی؛ یکی از دانشجویان از قالیباف در این باره سوال کرد  که شهردار تهران پاسخ داد خانم بنده به هیچ عنوان تا کنون نه از شهرداری تهران حقوق گرفته، نه از امکان خاصی استفاده کرده و نه حتی بیمه شهرداری شده است. ایشان به خاطر رشته تخصصی، کارهایی اجتماعی و کمک‌هایی که تا کنون در بخش اقشار ضعیف اجتماعی و در بحث زنان سرپرست خانوار و زنان زندانی دارد در شهرداری مشغول به فعالیت هست.


ازدواج دوباره ولایتی

علی اکبر ولایتی دوبار ازدواج کرده است. همسر اول او در سال 83 پس از یک عمل جراحی مرحوم شد او از ماجرای ازدواج دوم خود در جریان یک برنامه تلویزیونی پرده برداشت.  در سال 86 وقتی وی میهمان برنامه زنده «دوقدم مانده به صبح» با مجری‌گری محمد صالح علا بود، با این پرسش وی روبه‌رو شد كه چرا شما به تازگی حلقه‌ای در دست می‌كنید؟ ولایتی صادقانه پاسخ داد: چند هفته‌ای است كه ازدواج كرده‌ام. وی بعدها در پاسخ به این سوال که فرزندانتان از ازدواج مجددتان ناراحت نشدند گفت که
مشكلی نداشتند و بسیار راحت كنار آمدند.

استاندار هم  نمی دانست
نام طیبه ماهروزاده همسر غلامعلی حدادعادل خیلی ناشناخته نیست. او دکترای فلسفه تعلیم و تربیت دارد و دانشیار دانشگاه الزهرا (س) است. وی گفته که علاقه‌ای ندارد که در مجامع مختلف او را به عنوان همسر حدادعادل بشناسند، و خاطره ای هم در این باره نقل کرده است.  ماهروزاده گفته است در 2 سالی که عضو شورای فرهنگی - اجتماعی استانداری تهران بودم، آقای استاندار نمی‌دانستند که من همسر آقای حدادعادل هستم و در سفری که به شمال داشتیم، من را با آقای حداد دیدند و متوجه شدند که زن و شوهر هستیم و بسیار متعجب شدند.
مواضع سیاسی عفت مرعشی

همسر اکبر هاشمی رفسنجانی را همه می شناسند. تا سال 88 خیلی خود را درگیر مسائل سیاسی نمی کرد اما از آن سال به بعد  موضع‌گیری‌های سیاسی‌اش افزایش پیدا کرده است.
اولین عکسی که از وی به صورت رسمی منتشر شد مربوط به سال 1360 است، زمانی که وی به همراه همسرش که در آن زمان ریاست مجلس را بر عهده داشت و خانواده‌اش به کره شمالی رفته بودند و با کیم ایل سونگ رهبر وقت کره شمالی و پدربزرگ رهبر فعلی این کشور عکس یادگاری گرفتند.
صحبت‌های عفت مرعشی در روز انتخابات ریاست‌جمهوری دهم حاشیه‌ساز شد؛ چرا که او بعد از رای دادن اقدام به بیان صحبت‌های تحرک‌آمیزی کرد که این امر با انتقادات زیادی مواجه شد. او همچنین همزمان با بازگشت مهدی هاشمی به تهران و دستگیری وی به این موضوع واکنش نشان داد و گفت که نام دزدان را با اسم‌های "ف، خ، ج" مخفف می‌گویند، اما نام پسر من را فریاد می‌زنند. وی چندی پیش درباره این دوره از انتخابات ریاست جمهوری گفته بود دوره هزار کاندیداست
همسری غیرسیاسی

محسن رضایی هم از آن نامزدهایی بود که در انتخابات سال 88 به همراه همسرش در حوزه اخذ رای حضور پیدا کرد. معصومه خدنگ همسر محسن رضایی، سیاسی نیست تا کنون وارد مقولات سیاسی نشده است.  درباره ازدواج محسن رضایی گفته اند محسن رضایی ، از طریق آیت الله جلالی خمینی امام جماعت مسجد احمدیه، نارمك به جستجوی همسری مناسب برای تشكیل خانواده ای مذهبی و انقلابی بر می آید و به زودی با معرفی آیت الله جلالی خمینی با خانم معصومه خدنگ ازدواج می نماید.
از همسر اسفندیار رحیم مشایی تصویر و یا بیوگرافی خاصی در دست نیست. طاهره ذبیحیان  نام همسر اوست اما به ادعای رضا گلپور از  او دارای همسری دیگری خانم زیبا امیولانفر است محمد شریعتمداری نیز گفته است  همسرم نیز از مدیران مدارس آموزش و پرورش تهران است


شرط مهم استجابت دعا

دعای هیچ بنده‌ای به سوی خدا بالا نمی‌رود در حالی که مال حرامی در شکمش باشد یا حق الناسی به گردنش باشد.

خبرگزاری فارس: شرط مهم استجابت دعا

به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از سایت قدس آنلاین، اگر چه دعا کردن و استجابت دعا شرایط متفاوتی دارد اما یکی شرایط اساسی استجابت دعا در کلام گهربار امام صادق علیه السلام آمده است.

ایشان می فرمایند:

هر یک از شما که می خواهد دعایش مستجاب شود

1- باید درآمد خود را پاک کند

2 حق مردم را بدهد

دعای هیچ بنده ای به سوی خدا بالا نمی رود درحالی که مال حرامی در شکمش باشد یا حق الناسی به گردنش باشد.

(میزان الحکمة ج2 ص 874)


پروژه هجمه به خانواده رهبری با نامه جعلی
 
یکی از نزدیکaaaa11514.jpg - 14.54 Kbان خانم خجسته که این خبر به وی منتقل کرده بود به خبرنگار فاطر گفت: ایشان با شنیدن این خبر لبخندی زدند و ادامه دادند که از جریان باطل غیر از این هم انتظاری نمی‌توان داشت.
ندای انقلاب: با نزدیک شدن به ایام انتخابات رسانه های وابسته به استکبار پروژه هجمه به خانواده رهبر انقلاب را با نامه جعلی خانم خجسته(همسر آیت الله خامنه ای) به فخر السادات محتشمی پور آغاز کردند.

با بررسی‌های صورت گرفته برخی از عناصر حقوق بگیر بی بی سی و صدای آمریکا که در نظام جمهوری اسلامی ایران کار رسانه‌ای را آموخته بودند این نامه جعلی را با عنوان همسر رهبر انقلاب در رسانه های ضد انقلاب منتشر کردند.

یکی از نزدیکان خانم خجسته که این خبر به وی منتقل کرده بود به خبرنگار فاطر گفت: ایشان با شنیدن این خبر لبخندی زدند و ادامه دادند که از جریان باطل غیر از این هم انتظاری نمی‌توان داشت.

این نامه که با ادبیاتی سخیف نوشته شده در تلاش است تا از قول همسر رهبری نشان دهد هر کس که توهین به رهبری کند جزایش زندان و اعدام است؛ این گفته کذب در حالی مطرح می‌شود که جناب تاج زاده به راحتی از زندان (نه به خاطر توهین رهبری که به واسطه اقدام علیه امنیت کشور) علیه رهبری نامه می‌نویسند و هیچ برخوردی با وی صورت نمی‌گیرد و یا اینکه جناب نوری‌زاده پروزه نامه به رهبری را آغاز می‌کنند و با انتشار نامه های پشت سر هم به رهبری هر خلاف واقعی را به ایشان نسبت می‌دهند اما آزادانه زندگی کرده و برخورذی با وی صورت نمی‌گیرد.


جانشین بعدی امیرارجمند در دانشگاه‌‌ها چه کسی می‌تواند باشد؟+عکس


حمایت وی از نسرین ستوده ( وکیل مدافع آرش رحمانی‌پور تروریست و وکیل دیگر منافقین) و عبدالفتاح سلطانی (همکار و فعال در موسسه شیرین عبادی ) از جمله موضع‌گیری‌هایش می‌باشد. وی در همایش ملی وکلا درمورد یک محکوم امنیتی که درحال گذراندن محکومیت خویش است چنین می‌گوید:« در بین وکلای ما وکلای آزاده‌ای وجود دارند که الان در بند می‌باشند و فی الواقع صرفاً به خاطر آزادگی دنبال حق قربانی شدند ... نسرین ستوده و عبدالفتاح سلطانی که قربانی بیان حق شده اند که این موضوعی است که اگر نگوییم دچار گناه شده ایم

به گزارش موسسه راهبردی دیده‌بان، یکی از موضوعاتی که در فتنه 88 باعث شد تا تشخیص حقیقت برای قسمتی از مردم با مشکل مواجه شود، نفوذ تفکرات منحرف،لیبرال و التقاطی در درون اشخاص و نهادهای تاثیرگذار برجامعه بود. از جمله این نهادها دانشگاه‌ها می‌باشد. تایید کننده این واقعیت، فرار نزدیک‌ترین فرد به موسوی یعنی اردشیر امیرارجمند به خارج از مرزها و اقدامات فعلی او در همکاری با دشمنان قسم خورده ملت ایران می‌باشد. امیرارجمند کسی بود که سالیان دراز در دانشگاه شهید بهشتی مشغول به تدریس بود و ریاست دانشکده حقوق این دانشگاه را نیز برعهده داشت. همچنین وی ریاست بخش حقوق بشر و دموکراسی این دانشگاه راه برعهده داشت.


بعد از وی ریشه تفکراتی که با اندیشه جمهوری اسلامی و قانون اساسی زاویه داشته‌اند باقی مانده و هنوز هم مشغول فعالیت هستند. هرچند حجم فعالیت‌های این طیف به شدت گذشته نمی‌باشد و یا شاید به صورت زیر زمینی عمل می‌کنند و تحرکات آنان اکنون نمود عینی ندارد و باید اتفاقاتی همچون فتنه 88 بیفتد تا ماهیت منافقانه و نتیجه تحرکات امروز آنان بر همگان روشن شود، اما یکی از وظایف اصلی نخبگان و خواص این است که با هوشیاری این نوع جریان‌های ضد انقلابی را زیر نظر بگیرد و زودتر درباره آنان روشن‌گری نماید. یکی از این افراد محمد. هـ می‌باشد. وی پس از پایان تحصیلات آکادمیک خود در رشته حقوق در دانشگاه بهشتی به عنوان استاد مشغول به کار شد و در سال‌های پیش از فتنه از افراد بسیار نزدیک به اردشیر امیرارجمند بود. اما اکنون در یکی از مراکز اصلی دانشگاه آزاد مشغول تدریس است.


 حمایت وی از نسرین ستوده ( وکیل مدافع آرش رحمانی‌پور تروریست و وکیل دیگر منافقین) و عبدالفتاح سلطانی (همکار و فعال در موسسه شیرین عبادی ) از جمله موضع‌گیری‌هایش می‌باشد. وی در همایش ملی وکلا درمورد یک محکوم امنیتی که درحال گذراندن محکومیت خویش است چنین می‌گوید:« در بین وکلای ما وکلای آزاده‌ای وجود دارند که الان در بند می‌باشند و فی الواقع صرفاً به خاطر آزادگی دنبال حق قربانی شدند ... نسرین ستوده و عبدالفتاح سلطانی که قربانی بیان حق شده اند که این موضوعی است که اگر نگوییم دچار گناه شده ایم. [!!!] »


همچنین تکرار واژه انتخابات آزاد (عبارتی که توسط ضدانقلاب رمز آشوب انتخابات 92 و به عنوان آلترناتیو تقلب در انتخابات 88 اعلام شده بود ولیکن با تدبیر مقام معظم رهبری نقش برآب شد) و ادعای نبود فضای آزاد در کشور از جمله آخرین موارد نشان‌دهنده تفکرات وی می‌باشد. محمد هـ. در مصاحبه با یکی از سایت‌های داخلی درباره انتخابات آزاد چنین می‌گوید: «به جای پیش نیاز اصلاح قانون انتخابات بهتر است که پیش نیاز انتخابات آزاد و منصفانه مورد توجّه قرار گیرد. انتخابات آزاد و منصفانه صرفاً در یک جامعۀ دموکراتیک (حاکمیّت متفکرانۀ مردم بر تعیین سرنوشت اجتماعی خویش) عملی است... بیان مطالب این چنینی آن هم از بلندگوهای رسمی جمهوری اسلامی ایران و تکیه زدن بر نهاد فرهنگ‌‌ساز دانشگاه جمهوری اسلامی ایران امری غیرقابل پذیرش است.»


همچنین خبر پیشنهاد عضویت وی در کمیته گمشدگان اجباری نیز جای توجه دارد. این کمیته که زیر نظر سازمان ملل فعالیت می کند تنها نهادی است که به صورت تخصصی پیگیر حصر سران فتننه بوده و عبدالکریم لاهیجی (عضو سابق ساواک ستم شاهی) نیز پرونده حصر سران فتنه را دراین کمیته به راه انداخته بود. عضویت محمد هــ. در این کمیته نیز نمی‌تواند اتفاقی باشد.


تجربه ملت و نظام جمهوری اسلامی در فتنه 88 نشان داده که نباید از این نهاد فرهنگ‌ساز یعنی دانشگاه غافل بود. به همین علت لازم است تا به علمکرد و تفکرات افرادی از قبیل ارجمند هوشمندانه توجه بشود تا در زمان‌های حساس این افراد از موقعیت خود سو‌ء استفاده ننمایند. در ذیل عکسی از امیر ارجمند و محمد هـ. از همکاران وی مشاهده می‌شود.

ارجمند محمد ه

اردشیر امیر ارجمند و محمد هـ در دانشگاه شهید بهشتی قبل از فرار