بی.بی.سی به جای پرداختن به دستاوردهای برگزاری جنبش «نم» برای ایران ترجیح داد به نظرسنجی در باب تمیز بودن خیابا‌ن‌های تهران یا موضوعات دیگر بپردازد و حتی در همین موضوع هم نتوانست اصل بی‌طرفی را رعایت کند.
به گزارش ندای انقلاب به نقل از فارس، رسانه دولتی بی.بی.سی، برای آنکه بتواند شیطنت رسانه‌ای خود درباره برگزاری اجلاس غیرمتعهدها در تهران را به انجام برساند مجبور به حذف نظرات کاربران خود شد و در مواجهه با اعتراض کاربران به اقدام خود اعتراف کرد.

شبکه خبری بی.بی.سی فارسی امروز روی صفحه فیس‌بوک خود از کاربرانی که در تهران زندگی می‌کنند خواست وضعیت شهر تهران را در زمان برگزاری اجلاس غیرمتعهدها توصیف کنند.
عده معدودی از کاربران زیر این پست در راستای هدفی که بی.بی.سی داشت حرکت می‌کردند، اما بسیاری دیگر با انتقاد از اهداف بی.بی.سی دخالت در این موضوع را به این شبکه بی‌ارتباط می‌دانستند و یا وضعیت امنیتی انگلیس در زمان برگزاری المپیک لندن را یادآوری می‌کردند.
اما نکته اینجا بود که رسانه بی.بی.سی تقریباً هر چند ساعت یکبار بیش از هفتاد درصد نظرات مخالف را حذف می‌کرد و تنها بخشی از آنها را برای خالی نبودن عریضه در ذیل بخش نظرات حفظ می‌کرد.

این اقدام بی.بی.سی چندین بار با اعتراض‌های کاربران روبرو شد که رسانه دولتی انگلیس در پاسخ به آن ادعا کرد: تعدادی از نظرات کاربران به خاطر توهین‌آمیز بودن و نقض مقررات بی.بی.سی حذف شده است.
نادرستی این ادعای بی.بی.سی در حالی کاملاً آشکار بود که این شبکه نظراتی که با الفاظ رکیک و توهین‌آمیز در مسیر باب میل بی.بی.سی حرکت کرده بودند را حذف نکرده بود.

بی.بی.سی در حالی نظرات مخالفان خود را حذف کرد که همواره خود را رسانه‌ای بی‌طرف و طرفدار گردش آزاد اطلاعات معرفی می‌کند.

بیشتر رسانه‌های دنیا در روز اول برگزاری نم به دستاوردهای برگزاری اجلاس غیرمتعهدها در ایران اعتراف کرده بودند تا آنجا که حتی روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز آن را شکستی برای آمریکا و اسرائیل دانست.

در این میان، بی.بی.سی ترجیح داد به جای پرداختن به این موضوع، مسائلی مانند تمیز بودن خیابان‌های تهران در آستانه این اجلاس یا موضوعات کم‌اهمیت دیگری را مد نظر قرار دهد تا از احساس ناخوشایند اعتراف به دستاوردهای جنبش «نم» برای ایران بگریزد.

در زیر نمونه‌هایی از بعضی از نظرات کاربرانی که بی.بی.سی آنها را حذف می‌کرد، دیده می‌شود: 

 

 
 
با اعلام تشکیل «شورای ملی ایران» نزاعهای داخلی در میان اپوزیسیون خارج نشین وارد فاز جدیدی شد.

به گزارش «ندای انقلاب»، بدنبال اعلام تشکیل شورای با نام «شورای ملی ایران» نزاع های داخلی در میان جریانات ورشکسته سیاسی خارج نشین وارد فاز جدیدی شد.
این شورا که ظاهرا هراس گردانندگان آن باعث شده تا حتی از اعلام اسامی خود نیز شانه خالی کنند با تبلیغات گسترده در رسانه های فارسی زبان ضد انقلاب بدنبال جذب طرفدارانی از میان لایه های مختلف اپوزیسیون است.
البته در بیانیه این شورای موقت آدرس سایتی داده شده تا ملت بروند و آنجا از این شورا حمایت نموده و امضا بزنند که خود این سایت نیز خصوصی است و باز نمی‌شود.
این موضوع بهانه ای شده تا یکی از رسانه های ضد انقلاب در انتقاد به رویه ی مرسوم شده در میان ضد انقلاب چنین بنویسد «گویا فرهنگ "در مقابل عمل انجام شده قرار دادن مردم" میرود عمومی‌ شود و تعدادی به شماره شاید کمتر از انگشتان یک دست برای خودشان کنگره و شورا میزند و سپس به شکل مضحکی فراخوان میدهند که آی ملت این شورا و این شما! بشتابید که میخواهیم ایران را آزاد کنیم»
نویسنده این مطلب در ادامه به عدم اعلام اسامی گردانندگان اصلی این شورا اشاره کرده و آنرا نشانه ای از عدم اعتماد به نفس این افراد دانسته است «دلیل پنهانکاری اولیه این افراد در عدم اعتماد به نفس و باور خودشان توسط خودشان می‌‌باشد که میدانند هیچ وجهه‌ای‌ بین مردیم ندارند ،سنگی‌ در تاریکی‌ میاندازند و منتظر اصابت احتمالی‌ می‌نشیند ،اگر به هدف خورد آنگاه خودشان را نشان میدهند و اگر نخورد مثل تمام این سالها همان پنهان باقی‌ میمناند و سر خوردگی ملت ایران و تبعات روانی‌ چنین بازی‌‌های کودکانهای‌ برایشان هیچ ارزشی ندارد»
وی سپس به مقایسه شورای ملی ایران با شورای هماهنگی راه سبز امید پرداخته و می نویسد «شورای ملی‌ ایران و کمیته موقت آن همانند شورای هماهنگی‌ راه سبز امید، مجهول الهویه متولد شده و اما میرود تا با به وسط کشیدن نام و پای رضا پهلوی به عنوان مبتکر این شورا برای خویش کسب وجهه‌ نماید ،ارض خود ببرد و بر زحمت دیگران افزاید».
این سخنان در شرائطی مطرح می شود که تشدید اختلافات بر سر دلارهای اهدایی کاخ سفید به معارضان و مخالفان ایرانی باعث شده تا برخی از جریانات اپوزیسیون برای کسب منافع بیشتر از محل این دلارها بدنبال نهاد سازی و تشکیل شوراهای یک شبه باشند.

 


شبکه صدای آمریکا در تازه ترین فعالیت ضد ایرانی خود، اقدام به استخدام تعدادی روحانی نما کرده است.

به گزارش «ندای انقلاب»، رسانه مغرض صدای آمریکا در تازه ترین فعالیت ضد ایرانی خود، اقدام به استخدام تعدادی روحانی نما کرده است.
صدای آمریکا که در رویکرد جدید خود برای تاثیر گذاری بر جامعه ایران ترجیح داده از برخی روحانی نماهای معلوم الحال استفاده کند در برنامه ای با عنوان افق به بررسی بحث مهدویت پرداخته است!
در بخشی از این برنامه ، فردی که خود را حجت الاسلام والمسلمین محمد هدایتی معرفی می کرد در مقام تبیین رابطه مهدویت و نظام جمهوری اسلامی ایران برآمده و مدعی شده «هیچ رابطه ونسبت حقیقی میان این دو مفهوم یعنی مهدویت وجمهوری اسلامی وجود ندارد!»
وی که از عناصر بازمانده انجمن حجتیه محسوب می شود، با رد تلاش برای ظهور حضرت ولی عصر(عج) معتقد است«استفادۀ ابزاری از تئوری مهدویت توسط جمهوری اسلامی، درراستای تولید مفاهیم بدعت آمیز مذهبی بوده است. یکی از این مفاهیم بدعت آمیز، مقولۀ زمینه سازی برای ظهور است. مسأله ای که درروایات وارده از ائمۀ اطهار صلوات الله علیهم اجمعین جایگاهی نداشته وآنچه مطرح است تنها انتظار ودعا ونیایش برای تعجیل درفرج وظهور امام غایب است»
این مباحث انحرافی در زمینه مهدویت در شرائطی از رسانه ی آمریکایی صدای آمریکا مطرح می شود که عمق بینش سیاسی و عقیدتی امام راحل مانع از گسترش فعالیت اعضای انجمن حجتیه در سطح جامعه شده بود. موضوعی که به نظر می رسد آمریکایی ها حساب ویژه ای روی آن و سایر جریانات مشابه بازکرده اند.

طی هفته گذشته رسانه های وابسته به جریان فتنه با به راه انداختن بوق های تبلیغاتی خود بر سر بیماری میر حسین موسوی و انتقال وی به بیمارستان، سعی در القای لزوم آزادی وی از حبس خانگی کردند .
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی "محدوده" ، رسانه های وابسته به جریان سبز که مدتی است پرو‍ژه تشکیل کمپین آزادی برای سران فتنه را در دستور کار دارند ، طی هفته گذشته سعی کردند تا با بهانه قرار دادن بیماری میرحسین موسوی و رایزنی با رئیس سازمان ملل متحد ، شوی تبلیغاتی را برای رفع حصر خانگی سران فتنه به راه بی اندازند .


شورای موسوم به راه سبز امید که سرپرستی آن را اردشیر امیر ارجمندی مشاور صهیونیست میر حسین موسوی بر عهده دارد ، در همین رابطه بیانیه ای را با عنوان "رفع حصر خانگی سران فتنه به بهانه بیماری موسوی" صادر کرده است و طی نامه ای "به بان کی مون " از وی خواسته تا در صورت سفر به ایران برای شرکت در اجلاس غیر متعهد ها به دیدار این مجرمان امنیتی برود .


گفتنی است تصمیم فوق با هدایت اتاق فکر فتنه برای بهره گیری از موقعیت حساس اجلاس غیر متعهد ها در تهران صورت می پذیرد و هدف آن تحت فشار گذاشتن نظام جمهوری اسلامی برای آزاد سازی مجرمان فتنه 88 و سر حلقه های اصلی آنان است .


لازم به ذکر است شورای موسوم به هماهنگی راه سبز امید به دنبال انتشار خبر عارضه ی قلبی میرحسین موسوی گزارشی از وضعیت بیماری میرحسین موسوی و درمان وی صادر کرده و این در حالی است که بنا به گفته منابع آگاه موسوی چند روز پیش به دنبال یک معاینه پزشکی به بیمارستان برده شده و بعد از رفع عارضه به محل سکونت خود بازگردانده شده است و هم اکنون در سلامت کامل به سر می برد .