در تازه‌ترین كشتار مسلمانان توسط هندوها و بودایی‌های افراطی در روستاها و مناطق شمال و شمال غربی میانمار، در حضور نیروهای نظامی و انتظامی این کشور؛ بودائیان به روستاهای مسلمان نشین حمله كرده و علاوه بر آتش زدن خانه‌های آنها، بسیاری را زنده زنده در آتش سوزانده، به زنان و دختران تجاوز كرده و باقیمانده را هم فراری داده‌اند.

 


سه شنبه 3 مرداد1391 narsis
نظر بدهید

با آغاز تحریم های نفتی غرب بر علیه ایران ، رسانه های وابسته به جریانات ضد انقلاب تلاش گسترده ای را به منظور سیاه نمایی اقتصادی در ایران مبذول کرده اند. 

مرصاد به نقل از ندای انقلاب- اما از آنجایی که جریانات ضد انقلاب خارج نشین در این زمینه با فقر سوژه یابی مواجه شده اند، در ماههای اخیر به بررسی قیمت اقلام عجیب و غریب پرداخته اند . به طوریکه اخیرا یکی از رسانه های فارسی زبان ضد انقلاب در گزارشی به بررسی قیمت "آش رشته" در سالهای اخیر پرداخته است! 
 
در بخشی از این گزارش آمده "قیمت بسیار بالای آش رشته مردم روزه دار را غافلگیر کرده است. بررسی های میدانی نشان می دهد که درنخستین روز از ماه رمضان قیمت آش رشته نسبت به سال پیش چند برابر شده است." 
 
در ادامه این گزارش می خوانیم "امسال و درنخستین روز ماه رمضان ۸هزار تومان اعلام شده است. پیش بینی ها نشان می دهد که قیمت آش رشته در روزهای آینده به دلیل استقبال وتمایل روزه داران جهت استفاده از آن افزایش یافته و به ۱۰ هزار تومان هم برسد." 
 
این مسئله به خوبی نشان می دهد که عدم اطلاع از وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم ایران ، چگونه رسانه های ضد انقلاب را به هذیان گویی واداشته است. چراکه بر اساس اعلام اتحادیه فروشندگان کباب و حلیم قیمت هر کیلو آش رشته ۳۵۰۰ تومان و هر پرس آن نیز ۲۵۰۰ اعلام شده است.

سه شنبه 3 مرداد1391 narsis
نظر بدهید

یوسفعلی میرشکاک در خرداد ۷۶ در نامه‌ای خطاب به شیعیان ایران می‌نویسد: اگرچه خاتمی اهل نبرد نیست اما بنی‌صدر هوادار اوست؛ سلطنت‌طلبان به او و یارانش امیدها بسته‌اند؛ منافین تیره‌دل یاری او را دامن بر کمر زدند و غرب او را نقطه تحولی شگرف به سود لیبرالیسم می‌داند...

خبرگزاری فارس: منافقین و سلطنت‌طلبان به کاسه‌گردان شبه‌روشنفکران غربی امیدها بسته‌اند

مرصاد به نقل از فارس، یوسفعلی میرشکاک شاعر، نویسنده و منتقد سیاسی صاحب‌نام در اردوگاه نیروهای انقلاب، در انتخابات هفتمین دوره ریاست جمهوری که به پیروزی سیدمحمد خاتمی منجر شد، از رقیب کاندیدای جریان چپ حمایت کرد.

او در آستانه دوم خرداد 76 با انتشار نامه‌ای خطاب به "شیعیان ایران" دلایل حمایت مشروطش از علی‌اکبر ناطق نوری را اعلام کرد و نسبت به تبعات انتخاب خاتمی هشدار داد که بازخوانی آن پس از 15 سال خالی از لطف نیست.

میرشکاک در آن نامه که به قول وی در "در واپسین لحظه عاشورای انتخابات 1376" به رشته تحریر درآمده، خود را "مردود پیروان ظاهر مذهب و مطرود مدعیان مذهب ظاهر" معرفی کرد و نوشت: در واپسین لحظه‌های انتخابات سکوت خود را می‌شکنم و... به میدان آمده‌‌ام تا بگویم "دریغا ایرانیان که همچنان به گفته ایمانوئل کانت در عهد صغر سن به سر می‌برند؛ دریغا، دریغا، دریغ!".

وی ادامه داد: اگر نمی‌دیدم که فرودست‌ترین و ناآگاه‌ترین مردم گرفتار وسوسه‌ها و دمدمه‌های دشمنان دین خدا شده‌اند، همچنان به سکوت خود ادامه می‌دادم تا بشود آنچه باید بشود و بار دیگر فتنه‌ای گریبانگیر این خیل وسوسه‌پذیر باشد که جز به آشوب و نبرد، یکسویه نگردد.

میرشکاک سپس خطاب به مردم نوشت: باری اگر گمان می‌برید صغیر نیستید تا محتاج قیم باشید، با رأی خود گرگان را به شبانی خویش برمگزینید تا مجبور نشوید بار دیگر از نیمه راه برگردید و در دامن راعی خود بیاویزید و نجات خود را از او بخواهید.

وی افزود: اگر مردم یکی از کشورهای اروپایی بودید و از سر بصیرت و نه در زیر آوار شایعه، به پای صندوق‌های رأی می‌رفتید، من همچنان نویسنده "خطابه‌هایی از چشم‌انداز وحشت" باقی می‌ماندم اما می‌بینم که کودکانه به سخن کسانی فریفته شده‌‌اید که ارمغان توسعه غیر عادلانه آنها جز ازدحام فقر و فحشاء و قاچاق نخواهد شد.

"می‌دانم که شما بار دیگر در پی "عدل" و با سودای دادخواهی به طلب حق خود برخاسته‌اید و این سخت شکوهمند است؛ به شرط آنکه در یافتن مصداق این آرزوی دیریاب، خود را با سر به سرابی دیگر پرتاب نکنید.

گمان نبرید کسی که 8 سال تمام کاسه‌گردان شبه روشنفکران وابسته و دلبسته به غرب بوده است، برای شما عدالت به ارمغان خواهد آورد یا آزادی را! مدافع عباس معروفی و خصم سیدناالشهید آوینی اگر هم آزادی را به ارمغان آورد، نه برای شما گرسنگان که برای دشمنان شما و نکوهندگان ایمان شما به عاشورا و حسین بن علی صلواة‌الله علیه، به ارمغان خواهد آورد".

میرشکاک در ادامه نامه خود نوشت: سیدمحمد خاتمی که 8 سال با عنوان دروغین دکتر خاتمی بر هنر و هنرمند مسلمان بیداد روا داشت و خود و یارانش عرصه را برای تهاجم فرهنگی دشمنان اسلام باز کردند، نه از خود استقلال رأی دارد، نه دلیر است، نه می‌تواند در برابر تصرف شبه روشنفکران مقاومت کند و نه به ولایت فقیه معتقد است و نه...

وی با طرح این پرسش از مردم که بگویند چه نسبتی با سرمایه‌سالاران و تکنوکرات‌ها و پانک‌ها و رپ‌ها دارند؟، خطاب به آنان هشدار داد: اگر آهنگ آن دارید که از دین خود، ایمان خود، انقلاب خود و عاشورای خود دست برداشته و عطف به‌‌ماسبق کنید، مبارک‌تان باد و گرنه این ره که می‌روید به ترکستان دشمنان ولایت فقیه و دوستان آمریکاست؛ با این تفاوت که این بار نه از ارزانی دهه پنجاه خبری خواهد بود و نه از آن لاابالی‌گری مگر آنگاه که ایمان خود را در پیشگاه کفر قربانی کره باشید.

"من به عنوان یک تن، تنی آماجگاه دشنه و دشنام و جانی مهیای مرگ، به علی اکبر ناطق نوری رأی می‌دهم؛ تنها به این دلیل که پیرو ولایت فقیه است و عهد کرده که به جان در اجرای فرمان‌های تنها جوانمرد این امت بکوشد.

به همان کسی رأی می‌دهم که "خطابه‌هایی از چشم‌انداز وحشت" را علیه هواداران او نوشتم و فاش می‌گویم... که این رأی مشروط است به اطاعت ایشان از جوانمرد امت".

میرشکاک در ادامه نوشتار خود با مخاطب قرار دادن "شیر اوژنانی که 8 سال جنگ را دلیرانه تاب آوردند"، از آنها خواست که دندان مرگ بر جگر صبر بگذارند و با جوانمرد امت که از همه مستمندتر است، همراه باشند و در ادامه نوشت: اگر ناطق نوری پیمان خود را به سر نبرد، فرود آوردن او دشوار نیست اما فرود آوردن خاتمی کاری است که جز با مصاف زمره کفر و نفاق صورت نمی‌بندد؛ آنهم مصافی خونین و تلخ.

"اگرچه سید خاتمی اهل نبرد و کارزار و گیرودار نیست اما بنی‌صدر که هوادار اوست؛ سلطنت‌طلبان که به او و یارانش امیدها بسته‌اند؛ منافین تیره‌دل که یاری او را دامن بر کمر زدند؛ رسانه‌های فراگیر غرب که او را نقطه تحولی شگرف به سود لیبرالیسم... گمان می‌برند و آمریکا و اسرائیل که علمداران لیبرالیسم (فاشیسم پنهان) هستند و با تمام قوای خود و وابستگان سیاست‌مدار و شبه روشنفکر خود به حمایت صریح از او (و در حقیقت از حامیان او) برخاسته اند، اهل کارزار و مصافند."

میرشکاک در پایان نامه خود از مردم خواسته بود که از او که به زعم خود "سیاه‌نامه" است، مشنوند بلکه "از خورشیدی که تا رستخیز تنها و غریب در کربلای جهان پلشت فریاد می‌زند هل من ناصر ینصرنی" بشنوند ورنه همان ننگی دامن‌گیرشان خواهد شد که دامنگیر "شبث بن ربعی" و "سلیمان بن صرد" و دیگران شد.سه شنبه 3 مرداد1391 narsis
نظر بدهید

مرصاد به نقل از ندای انقلاب نویسنده وبلاگ انقطاع در آخرین پست خود نوشت:
امروز به جملات جالبی از سید شهیدان اهل قلم در مقاله ی "فرزندان انقلاب در برابر عرصه های تجربه نشده سینما " از جلد دوم آیینه ی جادو برخورد كردم...
شاید به نوعی بتوان آن را نظر سید مرتضی آوینی درباره ی چرایی كشتار مظلومانه ی مسلمانان میانمار و دیگر دشمنی های رواشده در حق مسلمان در سال های دور و نزدیك نامید .
سید شهیدان اهل قلم :
""اگر کسی سخن از خدا و پیامبران و راه حق بگوید؛ با او همان خواهند کرد که نمرودیان با ابراهیم علیه‌السلام کردند، و مگر با ما اینچنین نکردند؟ و مگر با مسلمانان سراسر جهان اینچنین نمی‌کنند؟ مگر انقلابیون فلسطینی را در آتش نمی‌سوزانند؟ مگر مسلمانان هند را مثله نمی‌کنند؟ مگر هیتلری دیگر را به جان ما نینداختند؟ مگر سعی نکردند که با زور اسلحه مدرن و تکنولوژی نظامی بر ما غلبه کنند و تنها فریاد حقی را که روی این کره‌ی خاک بلند شده در گلو خفه کنند؟... مگر اسرای بسیجی ما را در خرمشهر، جلوی قدم‌های سرلشکرهای خویش قربانی نکردند؟ مگر زنان و دختران مسلمان امت ما را در هویزه و سوسنگرد... زنده‌به‌گور نکردند؟ مگر از شهدای ما نیز گذشتند؟ مگر با حجاج ما آن نکردند که حجاج بن یوسف ثقفی نیز با اهل مدینه نکرد؟... و راستش اگر خدا با ما، و روح خدا در میان ما نبود، اکنون از انقلاب اسلامی هیچ‌چیز، حتی یاد و نام و خاطره‌ای نیز باقی نمانده بود. اما آن آتش بر ما گلستان شد... و از این بیش باز هم خواهند دید و خواهیم دید که چگونه سخن ما که آوای اصیل فطرت الهی انسان است، قلب‌ها را و فردای جهان را تسخیر خواهد کرد و عَلم عدالت را بر فراز این ظلم‌آباد برخواهد افراشت. ""


سه شنبه 3 مرداد1391 narsis
نظر بدهید

خبرگزاری فارس: دانشجویان به همراه اقشار مختلف مردم در اعتراض به نسل‌کشی مسلمانان در میانمار در روز جهانی همبستگی، ساعت 17 امروز (سه‌شنبه) مقابل دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در تهران تجمع می‌کنند.

خبرگزاری فارس: امروز؛ تجمع مردمی-دانشجویی مقابل دفتر سازمان ملل در تهران

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، دانشجویان به همراه اقشار مختلف مردم در اعتراض به نسل‌کشی مسلمانان در میانمار در روز جهانی همبستگی، ساعت 17 امروز (سه‌شنبه) مقابل دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در تهران تجمع می‌کنند.

بیش از 10 اتحادیه مسلمان و بودایی هند فردا در مقابل دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در هند نیز در اعتراض به نسل‌کشی در میانمار، تجمع خواهند کرد.


سه شنبه 3 مرداد1391 narsis
نظر بدهید

خبرگزاری فارس: حزب‌الله لبنان جنایت‌های وحشتناک و ضدبشری علیه افراد بی‌گناه و مسلمانان میانمار را به شدت محکوم کرد و خواستار همبستگی بیشتر با این مسلمانان شد.

خبرگزاری فارس: حزب‌الله: آمریکا بر جنایت کشتار مسلمانان میانمار سرپوش می‌گذارد

به گزارش فارس به نقل از المنار، حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن کشتار مسلمانان میانمار از نهادهای بین‌المللی مدعی حقوق بشر و حفظ جان انسان‌ها خواست تا دست به اقدام عملی برای حمایت از این بی‌گناهان و پایان دادن به کشتار آنها بزنند.

در این بیانیه آمده است: ماشین کشتار رژیم میانمار(واقع در جنوب شرقی آسیا) مسلمانان را در مناطق مختلف از جمله منطقه آراکان نشانه رفته و کودکان و زنان را کشته و خانواده‌ها را آواره و آنها را به خارج از مرزهای این کشور می‌راند.

در این بیانیه تاکید شده است: موضوع خطرناک در این مسئله این است که این جنایت‌های هولناک با پوشش و حمایت رژیم حاکم این کشور صورت می‌گیرد که مسلمانان را بر سر دو راهی؛ طرد از کشور و یا اسکان در اردوگاه‌های آوارگان قرار داده است.

حزب‌الله اشاره کرد: موج جدید پاکسازی نژادی مسلمانان میانمار همزمان با تقویت روابط رژیم حاکم این کشور با آمریکا آغاز شد که همین مسئله سوال‌های زیادی ایجاد می‌کند مبنی بر اینکه واشنگتن در مقابل سرپوش گذاشتن بر این جنایت‌ها چه بهایی دریافت کرده است؟


سه شنبه 3 مرداد1391 narsis
نظر بدهید


کشتار مردم میانمار و نقض حقوق بشر در قرن 21

 در قرن بیست‌و‌‌یکم شاهد نوعی نقض فاحش حقوق بشر در میانمار هستیم ،انتظار می‌رود دنیای اسلام و جوامع جهانی این اقدامات را محکوم کنند، به طور کل میانمار به دلیل آنکه دارای یک نظام سیاسی بسته است، جامعه آن هم یک جامعه بسته است و در آن جا بیش‌از یک میلیون نفر مسلمان مطابق آمارهایی که خودشان اعلام کرده‌اند، زندگی می‌کنند و متاسفانه تفکرنژاد پرستانه‌ای در میانمار حاکم است، یعنی هم جامعه آن یک جامعه بسته و هم نظام سیاسی آن یک نظام سیاسی بسته است بنابراین نوعی رگه‌های نژاد پرستانه و مذهب پرستی در آنها وجود دارد که نسبت به سایر نژاد‌ها و مذاهب حساسیت دارند.

باید گفت که شرایط کنونی میانمار تحمل زیست مسلمانان در این خاک، منطقه‌ای که ولایت آراکاده ‌هست را ندارد به همین دلیل اینها به عنوان یک شکاف اجتماعی درگیری‌هایی را به وجود آوردند که به آواره شدن مسلمانان این کشور و سرازیر شدن آنها به سمت مرزهای بنگلادش منجر شده است. این مساله در دنیای قرن بیست و یکم نوعی نقض فاحش حقوق بشر قلمداد می‌شود و انتظار می‌رود که جوامع اسلامی و جهانی این اقدامات را محکوم کنند.

از قدیم الایام بودائیان با این قسمت سرسازگاری نداشتند، از قرن اول هجری به بعد مسلمانان از مناطق مختلف به جنوب و جنوب شرق آسیا حرکت کردند و عده‌ای از آنها در میانمار مستقر شدند و تقریبا به تناوب نوعی تنش بین این بودائیان و مسلمانان وجود داشته و الان رنگ و روی بیشتری به خودش گرفته است. ریشه اصلی بحران این است که نوعی بحران توزیع وجود دارد یعنی نسبت به مسلمانان بی‌مهری می‌‌ورزند و حقوق اولیه و اساسی مسلمانان را پایمال می‌کنند لذا مسلمانان هم در قالب تشکل‌هایی تحت عنوان «آراکاده روجینگیا» جمع شدند و خواهان حقوق خودشان هستند و همین بحران توزیع که مسلمان را در حاشیه و بودائیان رادر متن قرار داده است، عامل اصلی تنش به شمار می‌رود.

میانمار عضو اتحادیه«آس‌آن» است و بخش عمده‌ای از «آس‌آن» مسلمان هستند، در اولین گام باید اتحادیه «آس‌آن» اعتراض کند به ویژه آن که قبلا هم، چنین رفتارهایی نسبت به تایلندی‌‌ها اتفاق افتاد، تایلندی‌هایی که مقیم میانمار بودند. گام دوم دنیای اسلام است. به هر حال مظالمی که روا داشته می‌شود در حق بخشی از مسلمانان است. متاسفانه توجه دنیای اسلام را استکبار به سمت دیگری جهت داده و از پرداختن به مسائل اساسی بازداشته شده‌اند و الان اقدام درست آن است که کشورهای اسلامی موضع‌گیری کنند. سومین گروه هم جامعه جهانی است به خصوص غربی‌ها و کسانی که به حقوق لیبرالی اعتقاد دارند و در مغز حقوق لیبرالی حقوق بشر است که این‌ها هم باید این نقض فاحش حقوق بشر را محکوم کنند. البته این‌ها در لفظ است و در کنار این‌ها باید اقدامات تنبیهی دیگری هم در شکل اعمال تحریم وفشارهای سیاسی بر دولت میانمار ایجاد کنند.

مسلمانان میانمار، مردم مظلومی هستند که دسترسی به هیچ جایی ندارند و صدایشان در هیچ جایی شنیده نمی‌شود. متاسفانه دنیای اسلام هم هیچ واکنشی نسبت به این جنایات نشان نداده و به جای این که توجهش به مساله میانمار باشد، توجهشان را به مسائل سوریه یعنی جایی که برادرکشی اتفاق افتاده به عنوان یک توطئه غربی جلب کرده‌اند و وقتی این‌ها ساکت باشند جامعه بین‌المللی هم متاسفانه سکوت خواهد کرد و این باعث می‌شود تا در قرن بیست و یکم و در عصر ارتباطات شاهد نقض فاحش حقوق بشر در این منطقه از جهان باشیم.