یک سایت ضد انقلاب در خبری افشا کرد که دولت آمریکا از منافقین برای پیگیری خواسته های خود در مذاکرات هسته ای با ایران استفاده ابزاری می کند.

مرصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران،یک سایت ضد انقلاب در این زمینه نوشت:منافقین دارای روابط حسنه ای با نمایندگان و برخی محافل حکومتی آمریکا هستند و حتی همکاری اطلاعاتی نیز دارند.

بر اساس این گزارش،سایت فوق مدعی شد که وزارت خارجه آمریکا از منافقین در مذاکرات هسته ای استفاده ابزاری می کند.

این سایت ضد انقلاب در جای دیگری مدعی شد که وجود نام منافقین در فهرست سیاه تنها برای تغییر دادن ظاهر مسئله است و حتی پیش بینی می شود که اعضای این گروهك با کمک آمریکا در جمهوری آذربایجان دارای تشکیلات و امکانات شوند.

در همین رابطه گزارش‌های تایید نشده‌ای از نقش رژیم صهیونیستی در موضوع انتقال اعضای گروهك تروریستی منافقین از عراق به جمهوری آذربایجان حکایت دارند.


دوشنبه 15 خرداد1391 narsis
نظر بدهید
واقعه ی پانزده خرداد سال1342 در تاریخ معاصر ما، نقطه ی آغاز رسمی قیام علیه رژیم منحوس پهلوی به حساب می آید. این قیام سرنوشت ساز، تا آنجا حائز اهمیّت است که حضرت امام(رحمت الله علیه)در سخنانی پس از پیروزی انقلاب فرمودند:«...كسانیكه 15 خرداد را به وجود آوردند بشناسید؛ و كسانیكه 15 خرداد را دنبال كردند بشناسید؛ وكسانیكه ازاین به بعد امید تعقیب آنها هست بشناسید؛ و مخالفین 15 خرداد، و مقصد 15 خردادرابشناسید.»

حکایت مذهبی‌ هایی که از 15 خرداد 42 با قیام امام مخالف بودند

موسس حجتیه: با این مردم کشی، مگر می شود شاه را بیرون کرد؟


مرصاد به نقل از رجانیوز، شیوه خاص رفتار شاه با روحانیت و سیاست‌هایی که در قبال مسائل داخلی و خارجی خصوصا ارتباط با اسرائیل در پیش گرفته بود، عاملی شد تا زمینه‌های قیام الهی امام در 15 خرداد شکل بگیرد، این در حالی بود که با وجود خداخواهانه بودن این قیام، یکی از جریانات مهم مخالف با قیام الهی حضرت امام بخشی از جریانات مذهبی بودند که بعدها با نام انجمن حجتیه در متون و افواه شناخته شدند.
شیخ حلبی موسس انجمن حجتیه
 
این درحالی بود که شیخ محمود حلبی به عنوان موسس این جریان همزمان با قیام حضرت امام به مخالفت با این حرکت پرداخت. جرقه قیام 15 خرداد با سخنرانی آتشین و تاریخی حضرت امام(رحمت الله علیه) در عصر 13 خرداد 1342 و به بهانه هشدار به شاه در باره رویه ضد دینی که در پیش گرفته بود روشن شد. حضرت امام در این سخنرانی تاریخی خطاب به محمدرضا پهلوی، اینگونه شرایط حاکم بر ایران در سال 1342 را توصیف می کنند:
 
« ...چرا بیخود، بدون فكر، این حرفها را مى‏زنى؟ آیا روحانیت اسلام، آیا روحانیون اسلام، اینها حیوانات نجس هستند؟ در نظر ملت، اینها حیوان نجس هستند كه تو مى‏گویى؟ اگر اینها حیوان نجس هستند پس چرا این ملت دست آنها را مى‏بوسد؟ دست حیوان نجس را مى‏بوسد؟ چرا تبرك به آبى كه او مى‏خورد، مى‏كنند؟ حیوان نجس را این كار مى‏كنند؟! آقا ما حیوان نجس هستیم؟ [گریه شدید حضار] خدا كند كه مرادت این نباشد؛ خدا كند كه مرادت از اینكه «مرتجعین سیاه مثل حیوان نجس هستند و ملت باید از آنها احتراز كند»،
 
مرادت علما نباشند و الّا تكلیف ما مشكل مى‏شود و تكلیف تو مشكل مى‏شود. نمى‏توانى زندگى كنى؛ ملت نمى‏گذارد زندگى كنى. نكن این كار را؛ نصیحت مرا بشنو. آقا! 45 سالت است شما؛ 43 سال دارى، بس كن، نشنو حرف این و آن را؛ یكقدرى تفكر كن، یكقدرى تأمل كن! یكقدرى عواقب امور را ملاحظه بكن! یكقدرى عبرت ببر! عبرت از پدرت ببر. آقا! نكن این طور! بشنو از من؛ بشنو از روحانیین؛ بشنو از علماى مذهب؛ اینها صلاح ملت را مى‏خواهند؛ اینها صلاح مملكت را مى‏خواهند. ما مرتجع هستیم؟ احكام اسلام، ارتجاع است؟ آن هم «ارتجاع سیاه» است؟ تو انقلاب سیاه، انقلاب سفید درست كردى؟! شما انقلاب سفید به پا كردید؟ كدام انقلاب سفید را كردى آقا؟
 
چرا این قدر مردم را اغفال مى‏كنید؟ چرا نشر اكاذیب مى‏كنید؟ چرا اغفال مى‏كنى ملت را؟ و اللَّه، اسرائیل به درد تو نمى‏خورد، قرآن به درد تو مى‏خورد امروز به من اطلاع دادند كه بعضى از اهل منبر را برده‏اند در سازمان امنیت و گفته‏اند شما سه چیز را كار نداشته باشید، دیگر هر چه مى‏خواهید بگویید، یكى شاه را كار نداشته باشید؛ یكى هم اسرائیل را كار نداشته باشید؛ یكى هم نگویید دین در خطر است. این سه تا امر را كار نداشته باشید، هر چه مى‏خواهید بگویید. خوب، اگر این سه تا امر را ما كنار بگذاریم، دیگر چه بگوییم؟! ما هر چه گرفتارى داریم از این سه تاست‏.» 
 
در چنین فضایی که حتی مبلغین اجازه ی صحبت علیه اسرائیل را نداشتند، برخی از روحانیون به دلایل گوناگون، با این شیوه ی امام مخالف بودند. یکی از این اشخاص شیخ محمود حلبی(مؤسس و رئیس انجمن حجتیّه) بود.
 
 موضوع مخالفت شیخ محمود حلبی با نهضت امام خمینی(رحمت الله علیه) از جمله موضوعاتی است که همواره بین طرفداران وی و مخالفانش، مورد بحث بوده است. البته بررسی علل این مخالفت و روند صعودی آن، خود مقاله ای جداگانه می طلبد، امّا شاید بتوان در چند کلمه آن را اینگونه خلاصه نمود: یأس از مبارزه با رژیم پهلوی، انحراف در تشخیص دشمن اصلی، عدم اعتقاد به تشکیل حکومت  از جانب فقها در عصر غیبت، ترس از هرگونه مخالفت با رژیم شاه، و... عواملی که در سال‌ها بعد به دلیل خطر جدی شیوع این شیوه تفکر در میان معتقدین مذهبی به شدت از سوی حضرت امام طرد شده و مذمت شد. 
 
این در حالی است که برخی از طرفداران وی، در تلاشند تا به بهانه های مختلف، عملکرد او را در طول نهضت و انقلاب، توجیه نموده و دلایلی برای کارنامه ی غیرقابل دفاع وی بتراشند. آن ها با ارائه ی برخی توجیهات سعی دارند تا علّت عدم حضورشان در عرصه ی مبارزه با شاه را برای خود و طرفدارانشان، شرعی قلمداد نموده و اینگونه وانمود نمایند که ما هم قلباً برای مبارزه با شاه و همراهی با نهضت آمده و آماده بودیم، امّا برخی مراجع، تکلیف شرعیمان را به نحو دیگری رقم زدند. برخی از اسناد و خاطرات نشان دهنده ی غلط بودن ادّعای موافقت قلبی شیخ محمود حلبی با قیام و ثابت کننده ی عدم اعتقاد وی به نهضت حضرت امام است. مرحوم حجت الاسلام و المسلمین فردوسی پور که از آغاز نهضت و به خصوص در ایّام تبعید، از یاران حضرت امام بود، با بیان خاطره ای از روز قیام پانزده خرداد1342، مخالفت دیرینه ی آقای حلبی را با نهضت امام، اینگونه بیان می کند:
 
« دیدم زنها و مردم از خانه ها بیرون ریختند و اعلام می کنند که : آبها را مسموم کرده اند آب نخورید و به پهلوی لعنت می فرستادند. من فکر کردم که منزل مرحوم آقای حلبی بروم، با آقای حلبی آشنا بودم چون  ایشان وقتی به مشهد می آمد منزل مرحوم حاج شیخ مجتبی قزوینی اقامت می گزید از این رو ما را می شناخت. من وقتی درب خانه ایشان رسیدم درست ساعت دوازده ظهر بود. از میدان شاه سابق که الآن شده میدان قیام مرتب صدای تیراندازی و رگبار مسلسل می آمد. به هر حال زنگ زدم. خود ایشان آمد و درب  را باز کرد و تا من را دید تعجب کرد و گفت اینجا چکار می کنی؟ ایشان درب را باز کرد و ما رفتیم داخل و نشستیم.
 
خدمت ایشان ناهار خوردیم. هر دفعه که صدای رگبار از میدان بلند می شد ایشان یک تکانی می خورد و می گفت : هان حالا بیرونش کن، حالا بیرونش کن، این هم حرف شد که حالا بیرونت می کنم. من گفتم چیه قصه و مگر چه شده است. ایشان گفت: مگر نمی دانی که آیت الله خمینی در سخنرانی اش گفته است کاری نکن که مثل پدرت بگویم بیرونت کنند و خوب مگر می تواند بیرونش کند، با این تیراندازی و با این مردم کشی مگر می شود بیرونش کند. خوب این جریان گذشت و عصر شد. عصر که شد من میخواستم بیایم ایشان نگذاشت فرمودند که شلوغ است و تیراندازی می کنند و خطرناک است شما نرو. عصر که شد ایشان فرمود: بلند شو منزل آقای خرازی برویم. منزل مرحوم آقای خرازی پدر وزیر امور خارجه ، ته کوچه بود و یک منزل با منزل ایشان فاصله داشت. رفتیم خدمت آقای خرازی و اتفاقاً آقازاده هایشان هم بودند.
 
ما نشسته بودیم و احوالپرسی با ایشان می کردیم که دوباره صدای تیراندازی بلند شد. صدای تیر اندازی که بلند شد باز مرحوم آقای حلبی آن جمله را تکرار کرد، وقتی آن جمله را تکرار کرد یکی از فرزندان آقای خرازی گفت: شیخ خفه شو ، سید را گرفته اند و برده اند زندان، معلوم نیست الآن در چه حالی است و با ایشان چه می کنند، تو اینجا راحت نشسته ای و می گویی بیرونش کن، این چه حرفی است که تو می زنی. این برخورد را که پسر آقای خرازی کرد آقای حلبی برگشت و به خود مرحوم آقای خرازی گفت: نگفتم من نمی آیم و در منزلم راحت تر هستم حالا اجازه بده من بروم. ایشان بلند شد و به من گفت پاشو برویم. ما به خانه برگشتیم و آن شب را در منزل آقای حلبی گذراندیم. فردا صبح بیرون آمدم، ایشان هر کاری کرد که نرو خطرناک است گفتم نه من باید بروم و در مدرسه رفقایی دارم که آنها حتماً نگران من هستند، من از دیروز صبح که بیرون آمدم تا حالا نرفتم.
 
ایشان اجازه داد من بیرون آمدم.»  این خاطره به خوبی بیانگر این موضوع است که شیخ محمود حلبی از ابتدا، نسبت به مبارزه ی امام علیه شاه دید مثبتی نداشته و از پیروزی این نهضت ناامید بوده است. و این رشحات آغاز همان مخالفتی بود که در ادامه ی نهضت امام، از جانب آقای حلبی به صورت پررنگ تری به نمایش گذاشته شد. امّا متأسفانه برخی منافقانه و برخی دیگر جاهلانه بنا دارند تا در انظار، انجمن حجتیّه را "همگام با انقلاب اسلامی" جلوه دهند.
 
 حضرت امام(رحمت الله علیه) پس از پیروزی انقلاب طی فرمایشاتی برخی از این موضعگیری ها را حاصل خودبینی انسان دانسته و می فرمایند:« اگر بخواهید كشور شما یك كشور مستقلى باشد، یك كشورى باشد كه دیگران نتوانند در آن دخالت بكنند از خودتان باید شروع كنید. تمام خوفها و ترسهایى كه انسان دارد از دشمن براى این است كه، خودش را مى‏بیند. چنانچه دید كه خدا هست در كار، براى خدا دارد كار مى‏كند نمى‏ترسد، براى اینكه، مقدرات دست اوست. گمان نكنید كه شما خودتان مى‏توانید یك كارى انجام بدهید، شما آن هستید كه اگر یك مگس بیاید آزارتان بدهد شب نمى‏توانید بخوابید، یا روز نمى‏توانید آرام بگیرید، اگر یك پشه در شب بیاید نمى‏گذارد شما آرام بگیرید. شما آن كس هستید كه اگر یك عنكبوت بیاید، حمله به شما بكند مى‏ترسید.
 
شما آن كس هستید كه اگر یك گنجشك از شما یك چیزى بردارد برود قدرت ندارید از او پس بگیرید. همه عجز است، همه فقر است، هر چى هست از اوست، از خداست. این استقلالى كه خدا داده به ما اگر عنایت او نبود كى مى‏توانستیم ما این كار را بكنیم؟ چطور ما مى‏توانستیم در مقابل این آشوب دنیا و این قدرتهاى شیطانى دنیا یك همچو رژیمى را كه همه دنبال این بودند كه حفظش بكنند، اگر عنایت خدا نبود، شما با كدام قدرت مى‏توانستید این كار را بكنید؟ اگر عنایات خدا و توفیق خدا نبود شما هم چطور مى‏توانستید- دست- امریكایى كه دنیا را دارد مى‏بلعد از كشورتان بیرونش كنید؟ از قرارى كه شنیدم رئیس جمهور امریكا گفته است كه ایران ما را تحقیر كرد. این اول كار است، ایران تا آخر شما را تحقیر خواهد كرد.
 

اگر عنایات خدا نبود شما چطور مى‏توانستید یك قدرتى را كه امروز آن طور وضعیت را دارد و آن طور جهازات را دارد و در همه دنیا ریشه كرده است چطور مى‏توانستید او را دستش را كوتاه كنید؟ این قدرت خداست، این عنایات خداست، غافل از این نباشید. اگر عنایات خدا نبود چطور شما یك نمونه در دنیا بودید كه فقط شما الآن در دنیا هستید كه مى‏گویید نه شرقى، نه غربى و واقعاً هم این طورى است. ادعا ممكن است كسى بكند اما همه مى‏دانند نیست این طور. اگر عنایت خدا نبود كى مى‏توانست كه یك همچو كارى را بكند كه در دنیا نظیر ندارد و نشده است؟ اینها عنایت خداست. این عنایت خدا را حفظ كنید و حفظش به این است كه این كشورى را كه به شما داده به آن خدمت كنید.»


دوشنبه 15 خرداد1391 narsis
نظر بدهید

مرصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران ؛ سیاوش اردلان از مجریان نوبت شما در شبكه سلطنتی بی بی سی فارسی که در مراسم شصتمین سالگرد سلطنت ملکه انگلیس حضور پیدا کرده و با سگی مزین به پرچم انگلیس عکس یادگاری گرفته ، می نویسد : " شصتمین سالگرد ملکه از طرف همه رعیت های زیر پرچم مبارک باد!

اظهارات سخیفانه وی و تصاویری که با پرچم انگلیس انداخته چنان نوکرمابانه است که صدای کاربران شبکه های اجتماعی بازدید کننده از صفحه اش را هم در آورده و كاربران با درشت گویی و ناسزا از عکسهای وی استقبال کرده اند!دوشنبه 15 خرداد1391 narsis
نظر بدهید
فرزند دیکتاتور مخلوع سابق ایران در ادامه اظهار نظرهای مضحک خود،اینبار از نقش میانجی خود برای عدم بروز جنگ علیه جمهوری اسلامی ایران خبر داد!

مرصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران،رضا ربع پهلوی در گفتگو با رادیوی رژیم صهیونیستی سعی کرد با مظلوم نمایی خود را دلسوز ملت ایران جلوه دهد بطوریکه با گنده گویی گفت:"سعی می کنم جنگی با جمهوری اسلامی در نگیرد!"

بر اساس این گزارش،وی در این گفتگو از مردم ایران خواست تا علیه نظام برخواسته و به نافرمانی های مدنی ادامه دهند.

ربع پهلوی در جایی دیگر ضمن دفاع از مخالفان داخلی و خارجی جمهوری اسلامی ایران گفت:"حمایت از اپوزوسیون بهترین راه برون رفت از وضعیت موجود است."

وی در ادامه از سیاسیون غربی عاجزانه درخواست کمک کرد تا به زعم خویش حرکتی را علیه جمهوری اسلامی ایران انجام دهند.

ربع پهلوی همچنین از تلاش‌هایش جهت تشکیل شورای به اصطلاح ملی با "حمایت غرب" خبر داد.


دوشنبه 15 خرداد1391 narsis
نظر بدهید
به فردی که حکم ارتداد شاهین نجفی را به اجرا در آورد، حق تالیف آثار منتشر شده و یا در دست انتشار اهدا می شود.

مرصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران، گروهی از سرشناس ترین نویسندگان کشور در پی اعلام حکم ارتداد شاهین نجفی از سوی مراجع عظام تقلید اعلام کردند،حق تالیف آثار منتشر شده و در دست انتشار خود را به فردی که حکم ارتداد شاهین نجفی را به اجرا در آورد اهدا می کنند.

متن کامل اطلاعیه بدین شرح است:

معاذ الله من الملاحم و الفتن آخرالزمان

تبرا از منحرفان صراط الله که صراط پیامبران، خاصه حضرت ختمی مرتبت (صلی الله علیه و آله) و ائمه معصومین (علیهم السلام) است مکمل تولا، در واقع اصل ایمان و یگانه وسیله ی رسیدن به مرتبت ایقان است. امروز که استعمار ضد بشر در تمامی جبهه های ضدیت با تشیع، روح دین مبین اسلام در واقع با نظام آزادمنش جمهوری اسلامی ایران همیشه شیعه، که ام القرای جهان اسلام است شکست فاحش جبران ناپذیری خورده، در کنار چند بار قرآن آتش زدن به تصور خام خود تجدید فتنه ی سلمان رشدی مرتد را چاره ی گذر از ننگ شکست تشخیص داده، خودفروخته ای مانند شاهین نجفی را که به انواع رذائل اخلاقی و اعتقادی آلوده است مامور تجدید فتنه های آنچنانی گذشته نموده تا شاید در مقابل رشادت های غیر قابل توصیف مرزداران تشیع به زعامت، مرجعیت و ولایت امری امام خامنه ای مد ظله، راهی یا وسیله ای جهت جبران شکست های ننگین خود بدست آورد. انجام وظیفه به هنگام چنین فتنه های آبرو رفته ی بی خاصیت، صورت های مختلفی دارد; امضا کنندگان حق تالیف آثار منتشر شده و در دست انتشار خود را به مجاهدی اختصاص داده و اهدا می نمایند که حکم ارتداد شاهین نجفی را به اجرا در آورد.

آن کس که موهن به ذوات مقدس است
شاهین که نه، قسم به حقیقت که کرکس است.

 

روزنامه نیویورک تایمز در مقاله ای به قلم دیوید سانجر برای نخستین بار به صراحت اعلام کرد امریکا درگیر یک جنگ سری سازمان یافته سایبری با ایران است که سالهاست پروژه بازی های المپیک نامیده می شود.

مرصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران به نقل از ایران هسته ای؛ سانجر در این مقاله که روز جمعه 12 خرداد 1391 (اول ژوئن 2012) نوشته شده، تاکید می کند که ویروس هایی مانند استاکس نت و فلیم بخشی از این پروژه بوده است.

متن کامل این مقاله در ادامه می آید:


گسترش حملات سایبری امکان تبدیل شدن آن به جنگی موسوم به «نابودی سایبری تضمین شده متقابل» را تقویت می کند. پس از بمباران اتمی هیروشیما توسط آمریکا، سالها طول کشید که این کشور به یک درک ملی مشترک در مورد زمان و نحوه استفاده از چنین سلاح عظیمی برسد. پس از بحران موشکی کوبا در اکتبر 50 سال قبل بود که اجماعی در این خصوص شکل گرفت که این سلاح خطرناک تر از آن است که مجددا به کار گرفته شود، مگر به عنوان یک سلاح بازدارنده و آخرین حربه.

طی دهه گذشته، در یک مقیاس به مراتب کوچکتر، مقامات نظامی و اطلاعاتی آمریکا درگیر یک مباحثه مشابه درباره نحوه استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین پریدیتور بوده اند که به علت هدفگیری دقیق تقریبا هر هفته از آنها استفاده می شود.

 اکنون می دانیم باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا طی 3 سال گذشته درگیر فرآیند مشابهی درباره نحوه استفاده آمریکا از یک سلاح ابتکاری دیگر بوده است- سلاحی که قدرت مخرب آن هنوز به خوبی شناخته نشده است. آمریکا در یک برنامه سری موسوم به «بازیهای المپیک» که به سال های آخر دولت جرج بوش باز می گردد، مبادرت به حملات مکرر با پیچیده ترین سلاح های سایبری کرده که تاکنون تولید شده است. این تسلیحات مانند هواپیماهای بدون سرنشین فراسوی مرزهای ملی عمل می کنند.

 در مورد «بازیهای المپیک» آنها به رایانه های کنترل کننده سانتریفوژهای هسته ای ایران حمله و آنها را با تسریع چرخش‌شان از کنترل خارج کردند. اینکه چقدر این حمله موثر بوده است، جای بحث دارد. آمریکا و اسرائیل، شریک نزدیکش در این حملات، از این تسلیحات به عنوان بدیلی برای بمباران هوایی استفاده کردند که به طور بالقوه بسیار مرگبارتر اما با تاثیر کمتر است.

دقیقا به این علت که آمریکا از صحبت درباره زرادخانه سایبری جدیدش خودداری می کند، هیچ گاه یک بحث واقعی در آمریکا درباره زمان و نحوه استفاده از تسلیحات سایبری مطرح نبوده است. اوباما بسیاری مسائل را در فضای بسته «اتاق وضعیت» مطرح و به گفته شرکت کنندگان در آن مباحثات، به معاونانش اطمینان داده است که آن حملات به طور کاملا متمرکز صورت می گیرد به طوریکه بیمارستان ها یا نیروگاه های ایران مختل نشود و فقط زیرساختارهای هسته ای این کشور هدف قرار می گیرد.

 آیا آمریکا می خواهد استفاده از تسلیحات سایبری را به عنوان یک ابزار مخفی مشروعیت بخشد؟ یا اینکه می خواهیم این سلاح را برای موارد حاد ذخیره نگه داریم؟ آیا به نقطه ای خواهیم رسید که به پیمان هایی برای منع کاربرد آنها نیاز باشد- همانطور که در مورد تسلیحات شیمیایی و بقیه جهان در مورد مینهای زمینی عمل کرد؟ یا این یک قیاس کاملا اشتباه است، در جهانی که هکرهای جوان، خود به تنهایی یا در استخدام ارتش آزادی بخش خلق چین یا تبهکاران روسی، می توانند دست به حمله بزنند. اینها همگی سوالات جالبی است که اوباما از مطرح کردن علنی آنها خودداری می کند.

یکی از مقامات شرکت کننده در مباحثات درباره «بازیهای المپیک» گفت، آنها در قبال مسئله ایران بسیار عملگرایانه عمل کردند و هیچکس نمی خواست حداقل اکنون درگیر مباحثات وسیع تر درباره معیارهایی شود که به زمان استفاده از این نوع تسلیحات و پیام آن برای بقیه جهان مربوط می شود. گفته می شود چینی ها هر روز سیستم های رایانه ای آمریکا اما عمدتا اسرار پنتاگون و شرکتها را هدف قرار می دهند. آمریکا اغلب همین کار را کرده است، ایرانیان هفته گذشته گزارش دادند هدف یک ویروس رایانه ای موسوم به «فلیم» قرار گرفته اند که به نظر می رسد اطلاعات را از رایانه های لپ تاپ خاصی به خصوص رایانه های مقامات و دانشمندان ایرانی برداشت می کند. منشاء آن روشن نیست. اما نوک پیکان جنگ سایبری تهاجم به سیستم های رایانه ای جهت دستکاری ماشین آلات حیاتی کشور است- دقیقا همان کاری که آمریکا با رایانه های مربوط به سانتریفوژهای ایران انجام داد. مقامات آمریکا به شیوه های مختلف حملات سایبری به ایران را موفق توصیف کردند. آمریکا در آن حمله چند صد سانتریفوژ را در نطنز تخریب کرد اما آن مکان نابود نشد.

اما اینکه وارد عصر جدیدی در حملات سایبری می شویم، نکته ای است که دولت آمریکا در تنظیم راهبرد دفاعی این کشور مد نظر دارد. لئون پانتا وزیر دفاع آمریکا که یکی از بازیگران اصلی در حملات به ایران است - سال گذشته هشدار داد: (حادثه) پرل هاربر بعدی که پیش رو داریم، ممکن است یک حمله سایبری باشد که شبکه های انرژی، برق، سیستم های امنیتی و مالی مان را فلج کند. بازدارندگی نیز ممکن است به این مسئله بستگی داشته باشد که آمریکا چه رویکردی درباره نحوه استفاده از تسلیحات سایبری در آینده اتخاذ می کند. آیا این سلاح بیشتر مانند پریدیتورها خواهد بود که رئیس جمهور آمریکا به عنوان یک ابزار موثر به کار گرفته است؟ این حاوی این هشدار روشن خواهد بود که آمریکا مایل و آماده اقدام است.

اما همانطور که اوباما به معاونانش طی مباحثات سری درباره برنامه سری «بازیهای المپیک» هشدار داد، این سلاح نیز حملات تلافی جویانه با تسلیحات سایبری در پی خواهد داشت که در حال تکثیر است.

در واقع یک کشور اخیرا اعلام کرد در حال ایجاد یک «لشکر سایبری» زبده جدید به عنوان بخشی از ارتش خود است. این اعلام از سوی تهران صورت گرفت.


در ادامه حمایت از اقدام موهن خواننده مرتد به ساحت مقدس امام هادی (ع) و توجیح این حركت ضد اخلاقی و ضد اسلامی شبكه وابسته به خاندان سلطنتی بار دیگر با ترتیب دادن برنامه ای در صدد موجه جلوه دادن این اقدام بر آمد كه با افشا گری اكبر گنجی یكی از مهمانان برنامه علیه این شبكه مواجه شد.

مرصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران، بنگاه شایعه پراکن بی بی سی فارسی كه تلاش می کرد با کم رنگ جلوه دادنتوهین به مقدسات مسلمانان ، این امر مذموم در هر جامعه سالمی را در راستای آزادی بیان جلوه بدهد ! با چنان تناقضی مواجه شد که در پایان به افشای حقایقی از پشت پرده تسلط سازمان ناتوی فرهنگی صهیونیست ها بربی بی سی فارسی منتهی شد.

در برنامه پرگار بی بی سی فارسی" اکبر گنجی " با ابراز نگرانی از رفتار غرب در خصوص مسلمانان که منجر به درگیری هر چه بیشتر مسلمانان با غرب خواهد شد فرآیند حذفی غرب را در چند گام معرفی کرد.

گنجی که بیشتر نگران عکس العمل مسلمانان بود تا دفاع از آنان ، زمانی که با اعتراض افراد حاضر در جلسه مواجه شد به افشاگری دست های پشت پرده مدیریت بی بی سی فارسی پرداخت .

وی با اعتراف به نفوذ صهیونیست ها در شبکه بی بی سی خطاب به مجری برنامه بی بی سی گفت : " در همین رسانه های مدعی آزادی بیان، شما میتوانید اینجا هولوکاست را مسخره کنید؟ امکان ندارد . کاریکاتوری که علیه یهودیان کشیده اند شما میتوانید در بی بی سی نمایش دهید؟ امکان ندارد، در بی بی سی را می بندند!

این در حالی است که کاریکاتوریستی که علیه یهودیان کاریکاتور کشیده اعدامش کردند.


دوشنبه 15 خرداد1391 narsis
نظر بدهید

رئیس دولت اصلاحات: «مهم این است که ما همین راه را ادامه دهیم و مقاومت کنیم. دشمنی‌ها و دشمنان زیاد هستند، در داخل هم متأسفانه اختلاف و درگیری وجود دارد و دشمنان از آن سوءاستفاده می‌کنند.»

مرصاد به نقل از جام نیوز، سایت "جرس" یکشنبه چهاردهم خرداد (June.03) نوشت: «"محمد خاتمی" فرارسیدن ایام ارتحال آیت‌الله خمینی را تسلیت گفت و با اشاره به حضور میلیون‌ها ایرانی در مراسم تشییع امام راحل، تصریح کرد: بعد از یازده سال، با وجود تمام مشکلات، چون امام را انسانی صادق می‌دانستند و او را پشتیبان خود و پشتیبان عزت و سربلندی کشورشان می‌دانستند، تشییع ایشان از استقبال باشکوه تر شد. یعنی می توانیم بگوییم امام وقتی از دنیا رفتند محبوب‌تر از زمان ورودشان به ایران بودند.»

به نوشته جرس، وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: «مهم این است که ما همین راه را ادامه دهیم و مقاومت کنیم. دشمنی‌ها و دشمنان زیاد هستند، در داخل هم متأسفانه اختلاف و درگیری وجود دارد و دشمنان از آن سوءاستفاده می‌کنند. همه باید در کنار هم به سربلندی و اعتلای این کشور و تقویت پایه‌های انقلاب بیندیشیم.»

بنا بر این گزارش، خاتمی همچنین خاطرنشان کرد: «همیشه باید این امر مد نظرمان باشد که برای جمهوری اسلامی هزینه های بسیار بزرگی شده است؛ نمونه‌اش جانبازان، ایثارگران، پدران، مادران، همسران و فرزندان شهدا که نباید آن ها را ارزان از دست بدهیم.»
 

گفتنی است آقای خاتمی همواره با اتخاذ سیاست های دوگانه و ایراد سخنان دوپهلو سعی کرده خود را به عنوان نیرویی در چارچوب نظام حفظ کرده و همزمان حمایت اپوزیسیون را نیز داشته باشد. امید است که ایشان در عمل نیز به گفته های خود پایبند بوده و با تجدیدنظر در مواضع دشمن شاد کن، راه روشن امام بزرگوار را پی بگیرند.