خبرگزاری فارس: ضرب‌الاجل چهار ماهه به کلینتون برای تصمیم‌گیری درباره گروهک منافقین

یک دادگاه آمریکا با تعیین ضرب‌الاجل چهار ماهه برای وزیرخارجه این کشور از وی خواست تکلیف گروهک تروریستی منافقین را مشخص کند.

مرصاد به نقل از فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، دادگاه استیناف آمریکا به «هیلاری کلینتون» چهار ماه وقت داده است تا تکلیف یک گروه معاند با ایران را در مورد حذف از فهرست گروه‌های تروریستی مشخص کند.

گروه منافقین، چندی پیش از این دادگاه آمریکا درخواست کرده بود در یک طرح فوری این گروه را از فهرست سازمان‌های تروریستی خارج کند.

  دادگاه مورد نظر نیز حکم داده است در صورتی که «هیلاری کلینتون» ظرف چهار ماه آینده در مورد رد یا قبول درخواست این گروه تصمیم مقتضی نگیرد، این دادگاه مستقیما طی یک قرار قضایی این گروه را از فهرست سازمان‌های تروریستی خارج خواهد کرد.


شنبه 13 خرداد1391 narsis
نظر بدهید


شبکه تلویزیونی بی بی سی در گزارشی لوگوی شورای امنیت سازمان ملل متحد را با نماد یکی از گروه های بازی ویدئویی Halo اشتباه گرفت.

مرصاد به نقل از انعکاس آنلاین : روز دوشنبه ۲۸ مه سوفی راورث، مجری بی بی سی هنگامی که انتقادهای سازمان عفو بین الملل در رابطه با عدم تعهد سازمان ملل متحد در قبال سوریه  را مطرح می کرد ، ناگهان به جای لوگوی آبی رنگ شورای امنیت نماد سیاه و طلایی "فرماندهی فضایی سازمان ملل متحد”  یکی از گروه های حاضر در بازی های ویدئویی مایکروسافت موسوم به Halo که با موضوع جنگ های بین سیاره ای است را نشان داد. البته  مخفف انگلیسی هر دو آنها ” UNSC” است.

ظاهرا این اشتباه لپی ناشی از جستجوی ناقص در گوگل ایمیجز بوده است. باید تاسف خورد که در بین تمام حق انتخاب های موتور جستجوی گوگل در مورد شورای امنیت سازمان ملل متحد گزارشگران بی بی سی ساده ترین آنها را که مترادف با نماد بازی Halo بود را انتخاب کردند.

این اشتباه بلافاصله توسط بازیکنان Halo تشخیص داده شد و بی بی سی از آنها عذرخواهی و اعلام کرد: بی بی سی نیوز تمام تلاشش را انجام می دهد تا تصاویری که پخش می کند صحیح باشند البته در موارد نادری اشتباهاتی نیز رخ می دهند. متاسفانه یک لوگوی اشتباه در جریان یکی از برنامه های  ” journal News at One” پخش شد که ما از بینندگان خود پوزش می طلبیم.

با این حال سایت MCV با مضحکه این نکته را توضیح داد که شاید اشتباه بی بی سی عمدی بوده تا به این وسیله سختگیری بیشتر شورای امنیت را یادآور شود که اگر ” Master Chief ” قهرمان بازی  Halo به جای آن بود تاکنون کار را تمام کرده بود.

 


فیس بوک، به توصیف یکی از رؤسای جمهور پیشین ایران - کشوری که اغلب صحنه مسدود شدن دسترسی به این رسانه اجتماعی است – «تبرکی» است که به جنبش های آزادی خواه و درگیر در مبارزه با ظلم و ستم کمک می کند.

مرصاد به نقل از جام نیوز، اظهارات اکبر هاشمی رفسنجانی در مورد "فیس بوک" (facebook) با استقبال برخی از رسانه های غربی مواجه شد. علاوه بر واکنش های متفاوتی که در فضای مجازی نسبت به آن دیده شد، "سایت فرانس 24 " (France24) ، "بی بی سی فارسی" (BBCPersian) ، "سایت رادیو زمانه" (RadioZamaneh) و "سایت صدای آمریکا" (VOA) به طور خاص به آن پرداختند.
سایت شبکه صدای آمریکا در این باره به نقل از خبرگزاری فرانسه می نویسد: «فیس بوک، به توصیف یکی از رؤسای جمهور پیشین ایران - کشوری که اغلب صحنه مسدود شدن دسترسی به این رسانه اجتماعی است – «تبرکی» است که به جنبش های آزادی خواه و درگیر در مبارزه با ظلم و ستم کمک می کند[!]»
این سایت به سخنان هاشمی در خبرگزاری ایسنا استناد می کند و به نقل از وی می نویسد: «شاهدیم یک صفحه فیس بوک، که برای مردم هزینه ای ندارد، تبدیل به چندین دستگاه تلویزیون و رادیو می شود، که میلیون ها نفر را تحت تاثیر قرار می دهد.» این سایت به نقل از هاشمی اضافه می کند: «ویدئو و یا تصویری که با موبایل ها گرفته می شود، به دنیا منتقل می شود، که به نظر من این امری «مبارک» برای دنیاست.»
سایت صدای آمریکا باتأکید بر اینکه "رفسنجانی اکنون ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را برعهده دارد که مشورت دادن به [آیت الله] خامنه ای وظیفه آن است" می نویسد: «رفسنجانی که در دوران ریاست جمهوری اش در سال های 1989 تا 1997 حامی اصولی نسبتاً معتدل بود، استدلال خود را در حمایت و طرفداری از آسان سازی راه دسترسی به اینترنت و ماهواره ها را چنیبن مطرح کرده است که "اگر بخواهیم جلوی یک چیزی گرفته شود، ده تای دیگر سبز می شود. وقتی مردم راه اطلاعات را پیدا کردند، نمی شود آنها را متوقف کرد"»
این وب سایت دولتی آمریکا افزود: «به گفته رفسنجانی، برخی خوششان نمی آید، اما اگر اساسی به سعادت بشریت فکر کنیم، و علیه ظلم و ستم و بیداد و ستمگری حرکت کنیم، شاهد خواهیم بود که اگر این رسانه ها وجود نداشته باشند، خطرناک خواهد بود.»
صدای آمریکا در پایان، هاشمی را اینگونه معرفی کرد: «رفسنجانی در رژیم، یک عملگرا محسوب می شود، اما بخش عمده ای از نفوذ خود را در مقابل تندروهایی که مجلس و نظامی ها را در کنترل دارند از دست داده است.»
تمجید هاشمی رفسنجانی از فیس بوک در حالی است که مقامات ارشد کاخ سفید بارها با کمک های مالی، از فعالیت های مشکوک فیس بوک به منزله یکی از ابزارهای آمریکا برای براندازی حکومت در ایران پشتیبانی کرده اند و شواهد بسیاری حکایت از آن دارد که فیس بوک یکی از ابزار جاسوسی پیشرفته آمریکا برای کنترل ملت هاست.

 

شبکه صدای آمریکا از حضور خواننده ای ایرانی تبار به نام تورج در مسابقات مقدماتی یورو ویژن 2012 آذربایجان خبر داد و در حالی که از فعالیتهای خیریه او سخن می گفت تصاویری از دستبند سبزش نشان داد.

مرصاد به نقل از جام نیوز؛ گزارشگر صدای آمریکا گفت:«این خواننده ایرانی تبار که تنها یک سال در ایران زندگی کرده است به عنوان نماینده نروژ در این مسابقات شرکت کرد.»
این شبکه درباره فعالیت های این خواننده بیان کرد: «او مدتی مدل بوده و مدتی هم مجری یک شبکه نوروژی بوده است.»
این خواننده تا مرحله نیمه نهایی این مسابقات بالا آمد.در ادامه این گزارش در حالی که این خواننده با دستبند سبز  «free Iran » نشان داده می شد، گزارشگر می گفت: «او سعی می کند از شهرتش برای آگاهی رسانی مسائل اجتماعی مثل شرایط تحصیل برای کودکان و همینطور وضعیت پناهندگان استفاده کند.»
یورو ویژن، مسابقه آواز است که هر سال در یک کشور اروپایی برگزار می شود و معمولا با آهنگها وحرکات مبتذل همراه است و برگزاری این دوره آن در کشور مسلمان آذربایجان اعتراض گسترده مسمانان را به همراه داشت.


جمعه 12 خرداد1391 narsis
نظر بدهید

عضو مرکزیت مجمع روحانیون مبارز گفت: ما حتما برای انتخابات ریاست جمهوری برنامه داریم و نمی‌شود که بی‌برنامه باشیم.

 
سیدمحمد موسوی خوئینی‌ها عضو مرکزیت مجمع روحانیون ‌عصر امروز پنج‌شنبه در حاشیه مراسم ختم برادر خود ‌که ‌در مسجد ولی‌عصر برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، درباره برنامه‌ اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم اظهار داشت: اظهار‌نظر در این باره زود است اما ما قطعاً تصمیم داریم در انتخابات شرکت کنیم، البته ‌این حرف نظر شخصی بنده است اما ‌هنوز درباره نحوه حضور اصلاح‌طلبان جلسه‌ای نداشته‌ایم.
 
دبیر مجمع روحانیون مبارز در پاسخ به این سوال که جلسه اصلاح‌طلبان برای این موضوع چه زمانی مشخص خواهد شد؟ گفت: ما رئیس داریم؛ این سئوالات را باید از آقای خاتمی بپرسید.
 
وی با بیان اینکه آقای خاتمی به من نیابت نداده که به جای وی صحبت کنم، تصریح کرد: هنوز درباره گزینه‌های اصلاح‌طلبان برای انتخابات بحثی نشده است.
 
موسوی خوئینی‌ها درباره مانیفست اصلاح‌طلبی گفت: من مانیفست اصلاح‌طلبی را ندیده‌ام و از آن بی‌خبرم؛ شما از خیلی چیزها خبر دارید که ما از آن بی‌اطلاعیم.
 
‌عضو مرکزیت مجمع روحانیون در خصوص چگونگی جلب اعتماد مردم به ‌اصلاح‌طلبان پس از فتنه سال 88 متذکر شد: ما حتما برای انتخابات ریاست جمهوری برنامه داریم و نمی‌شود که بی‌برنامه باشیم اما هنوز اظهارنظر درباره آن زود است.
 
وی در خصوص احتمال کاندیداتوری سیدمحمد خاتمی برای ریاست جمهوری سال 92 نیز گفت: من در این باره خبری ندارم.
 
موسوی خوئینی‌ها درباره برنامه‌های ‌اصلاح‌طلبان برای انتخابات شورای شهر نیز یادآور شد: ما درباره آن انتخابات هیچ فکری نکرده‌ایم.
 
وی با بیان اینکه اگر بتوانم در روز 14 خرداد به حرم امام بیایم، شما را دعا خواهم کرد، افزود: اجازه دهید ما دیگر به مسائل خانوادگی خود برسیم.


رئیس جمهور پیشین ایران با اشاره به انتقادهایی که به دلیل رای دادنش در انتخابات مجلس شورای اسلامی شده است، گفت: «که خود را داخل نظام می داند و اگر انتقادی دارد، به سیاست ها و روش هاست که معتقد است باید اصلاح شود.»

مرصاد به نقل از جام نیوز، وب سایت العربیه (Al Arabiya) پنجشنبه 11 خرداد (May 31) گزارش داد: «"محمد خاتمی" رئیس جمهور پیشین ایران با اشاره به انتقادهایی که به دلیل رای دادنش در انتخابات مجلس شورای اسلامی شده است گفت: که خود را داخل نظام می داند و اگر انتقادی دارد، به سیاست ها و روش هاست که معتقد است باید اصلاح شود.»
خاتمی تاکید کرد: «را ه ما با کسانی که خواستار براندازی اند جداست.»
العربیه اعلام کرد: «به رغم اعلام قبلی عدم شرکت بسیاری از گروه ها و نیروهای اصلاح طلب در انتخابات مجلس شورای اسلامی، محمد خاتمی با رای دادن خود، بسیاری را شگفت زده کرد.»
اصلاح طلبان از زبان خاتمی، شرط هایی را برای شرکت در انتخابات مطرح کرده بودند، از جمله؛ آزادی زندانیان سیاسی، آزادی فعالیت گروه ها، احزاب و مطبوعات و برگزاری انتخابات آزاد، سالم و رقابتی. اما با وجود محقق نشدن شروط یاد شده و بر خلاف بسیاری از انتظارها، خاتمی رای خود را به صندوق انداخت، این اقدام با انتقادهای زیادی روبرو شد.
چندی پیش به مناسب سالگرد دوم خرداد، نخستین باری که خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد، شماری از جوانان، فعالان سیاسی، هنرمندان و روزنامه نگاران، با او دیدار کردند. در این باره اخبار ضد و نقیضی در خصوص سخنان خاتمی از شرکت خود در انتخابات منتقل شد. از این رو دفتر خاتمی درباره سخنان او توضیحاتی منتشر کرد.
خاتمی، در این جلسه در پاسخ به انتقاد شماری از حضار به دلیل رای دادنش در مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری گفته است: «رای دادن من گرچه موجب دلخوری و جریحه‌دار شدن احساسات بسیاری از دوستان شد، اما در این مورد همچنان از اصل کاری که انجام داده‌ام دفاع می‌کنم، گرچه نقدهای دوستان به شیوه آن را وارد دانسته و می‌پذیرم. آنچه را که در 48 ساعت آخر به آن رسیدم، می‌شد زود‌تر هم با تحلیل دریافت.»
او همچنین جغرافیای انتخابات را این گونه ترسیم کرد: «ما میدان را به دو دسته تحریمی داده بودیم، یک تحریمی‌های خارج از کشور که می‌گفتند انتخابات باید تحریم شود و اصرار داشتند که تحریم را به اصلاح‌طلبان هم نسبت دهند و دیگری جریانی در داخل که با نسبت دادن تحریم به ما درصدد ضربه‌زدن به بخش‌های باقی‌مانده از اصلاحات بودند. ما باید توضیح بیشتری می‌دادیم که اولاً ما تحریمی نبودیم، دوم اینکه تحریم همیشه به معنای براندازی نیست و سوم اینکه اگر کسی خواست رای بدهد، اشکالی ندارد و باید ذهن جامعه را درباره این سه نکته آماده می‌کردیم که نکردیم.»
رئیس جمهوری سابق ایران با تأکید بر اینکه مسأله بازگشت به قدرت نیست، گفت: «بروز و ظهور قدرت ظاهری، پیروزی نیست. پیروزی حقیقی تحقق اراده مردم است. ما با کسی دعوا نداریم، تنها خواستار بازتر شدن فضا هستیم.»