رئیس سابق اف‌بی‌آی و رئیس سابق ستاد مشترک ارتش آمریکا به اتهام دریافت پول از گروهک تروریستی منافقین تحت بازپرسی قرار گرفتند.

خبرگزاری فارس: 30 هزار دلار برای هر سخنرانی مقامات آمریکایی به نفع منافقین

مرصاد به نقل از فارس به نقل از ان‌بی‌سی، "لوئیس فری"، رئیس سابق اف‌بی‌آی و "ژنرال هاگ شلتون"، رئیس سابق ستاد مشترک متهم‌اند که با دریافت پول از سازمان مجاهدین خلق که در فهرست گروه‌های تروریستی وزارت امور خارجه ایالات متحده قرار دارد، به پرداخت رشوه به مقامات دولتی آمریکا پرداخته‌اند که طرفداران سرسخت خروج نام این سازمان از فهرست گروه‌های تروریستی هستند.

بنابراین گزارش، وزارت خزانه‌داری ایالات متحده این پروسه بازپرسی را پیاده کرده است. مراوده مالی با گروه‌های تروریستی بر اساس قوانین ایالات متحده ممنوع است. منابع خبری ان‌بی‌سی که نامی از هیچ‌یک از آنها برده نشده است مبلغ دریافتی از سازمان مجاهدین خلق را صدها هزار دلار عنوان کرده‌اند.

برخی از مقامات آمریکایی که به نفع سازمان مجاهدین خلق سخنرانی کرده‌اند، برای هر سخنرانی ۳۰ هزار دلار دریافت کرده‌اند و در ضمن بلیط درجه اول هواپیما دریافت کرده‌اند تا خود را به پایتخت‌های اروپایی برای سخنرانی به نفع این سازمان برسانند.

جالب این است که این دو مقام آمریکایی نیز دریافت پول را تکذیب نکرده‌اند و تنها گفته‌اند که فکر می‌کرده‌اند این پول نه از سوی سازمان مزبور بلکه از سوی طرفداران ثروتمند آمریکایی سازمان مجاهدین خلق پرداخت شده است.

سازمان منافقین از سال 1997 در فهرست گروه‌های تروریستی وزارت خارجه آمریکا قرار دارد. این گروهک در دهه 1970 میلادی 6 آمریکایی را در ایران ترور کرده بود و علت اصلی گنجانده شدن نام آن در فهرست تروریستی، همین ۶ ترور است. اما بسیاری بر این باورند که مقامات آمریکایی مستقیما و غیرمستقیم از سازمان مزبور حمایت می‌کنند.


جمعه 26 اسفند1390 narsis
نظر بدهید

 

در این برنامه قرار است گروهک بهائی موسوم به" ارتش جهانی رهایی " ضمن بازسازی تشکیلاتی در داخل کشور . . .
همزمان با موج بیداری اسلامی و خلق حماسه 12 اسفند در ایران که موجب درماندگی شدید سیاستمدارن کشورهای غربی شد ، سرویس های جاسوسی_اطلاعاتی غرب با همکاری عناصر بهایی پروژه جدیدی برای ایجاد جبهه وهن علیه جمهوری اسلامی کلید زدند.

مرصاد به نقل از صراط ، در این برنامه قرار است گروهک بهائی موسوم به" ارتش جهانی رهایی " ضمن بازسازی تشکیلاتی در داخل کشور طبق یک برنامه مدون در فضای مجازی ، جمهوری اسلامی را برای آزادی زندانیان بهایی که در فتنه 88 به دلیل اقدام علیه امنیت ملی در بازداشت به سر می برند تحت فشار قرار دهد.

پروژه بازسازی تشکیلاتی "ارتش جهانی رهایی" در ادامه برنامه تشکیل « کانون حمایت از زندانیان سیاسی» در شهر آخن آلمان است که با پشتیبانی سازمان اطلاعات و امنیت آلمان قرار است برای آزادی زندانیان سیاسی فتنه 88 خصوصا مجرمین بهایی که هر کدام به دلیل جرائم امنیتی در حبس قانونی به سر می برند ، فعالیت کنند.

سرویس های اطلاعاتی کشورهای غربی در برنامه جدید ایران هراسی با مرکزیت سازمان اطلاعات و امنیت آلمان و با مدیریت وکیل مدافع بهائیان یعنی شیرین عبادی تلاش دارند تا از طریق تهیه گزارش از وضعیت زندانیان سیاسی در ایران و بهره گیری از این سیاه نمایی ها ، فشارهای سیاسی برای تحت فشار گذاشتن جمهوری اسلامی برای عقب نشینی از فعالیت های صلح آمیز هسته ای را پیگیری کنند.

گروهک بهائی موسوم به "ارتش جهانی رهایی" که توسط سرویس ها جاسوسی غرب حمایت می شود به عنوان یکی از شاخه های این پروژه قرار است در بحث آزادی فعالیت سیاسی –مذهبی فرقه ضاله بهایت در ابران و آزادی زنذانیان این فرقه تلاش کند.

چندی پیش گروهک بهائی موسوم به "ارتش جهانی رهایی" برای انجام عملیات های خرابکارنه اعلام موجودیت كرده بود که اعضای آن قبل از انجام هر اقدامی توسط ماموران امنیتی دستگیر شدند.


جمعه 26 اسفند1390 narsis
نظر بدهید

 

«من برای برگشتن آقای چالنگی به صدای امریکا بسیار تلاش کردم. من به عمرم به این اندازه برای مسئولین نامه ننوشته بودم. من میدانم که ظلم بزرگی به چالنگی شده است و حق به حقدار خواهد رسید. مطالبی را که آقای چالنگی در برنامه گذشته عنوان کردند مطالب درستی بوده است.»
مرصاد به نقل ازجام نیوز، تلویزیون کانال یک در تاریخ 15 مارس(25 اسفند) در برنامه "آخرین لحظه" به بررسی و واکنش به افشاگری "جمشید چالنگی" در مورد صدای آمریکا پرداخت.
در این برنامه "علیرضا نوری زاده" به صورات تلفنی حضور داشت و در مورد این افشاگری مطالبی را عنوان کرد که بسیار قابل تأمل است. "شهرام همایون" با طرح سوالی از "نوری زاده" مبنی بر اینکه چرا شما به احترام و به عنوان اعتراض در رابطه با اخراج "جمشید چالنگی" در صدای آمریکا، آن شبکه را تحریم نکردید و به فعالیت خود ادامه دادید؟
نوری زاده مهمان تلفنی برنامه "عباس پهلوان" در مورد سانسور شدنش در صدای آمریکا گفت: «من در شبکه بی بی سی سانسور شده ام ولی در صدای آمریکا سانسور نمی شوم و هر چه بخواهم می گویم(!)»
مهمان ثابت برنامه تفسیر خبر صدای آمریکا در مورد اخراج "جمشید چالنگی" نیز گفت: «من برای برگشتن آقای چالنگی به صدای آمریکا بسیار تلاش کردم. من به عمرم به این اندازه برای مسئولین نامه ننوشته بودم. من می دانم که ظلم بزرگی به چالنگی شده است و حق به حق دار خواهد رسید. مطالبی را که آقای چالنگی در برنامه گذشته عنوان کردند مطالب درستی بوده است.»
مطلبی که بسیار مهم و حائز اهمیت است اقرار"نوری زاده" به سانسور در بی بی سی است که این اعتراف ناخواسته مطالب بسیار مهمی را در خود دارد. رسانه هایی که سالهاست در سراسر جهان ایران را متهم به سانسور اخبار می کنند، این بار توسط شخصی که حتی از سوی اپوریسیون بارها متهم به جاسوسی برای سرویس های اطلاعاتی مختلف می کند به سانسور در رسانه دولت بریتانیا اعتراف می کند.

جمعه 26 اسفند1390 narsis
نظر بدهید

 
انحرافات و بدعت های اخلاقی می توان گفت اساسی تری بخشی که در مورد صوفیه مطرح است جایگاه قطب در دیدگاه آنها و موضوع بیعت کردن با آن می باشد که از شمار بدعتها و انحرافات اعتقادی این فرقه محسوب می شود .
امروزه تحرکات و هجمه های ادیان و فرقه های ضاله و انحرافی علیه جهان تشیع به صورت نشر بدعت ها ، خرافه ها ، شبهات ، افکار واندیشه های باطل در میان مسلمین صورت می گیرد ، پیدایش انقلاب با عظمت اسلامی در عصر تسلط همه جانبه غرب ، راهی نو را در مقابل انسان مادی ایجاد کرده است ، این انقلاب شعار تمدن مدرنیته را – که بی نیازی و استغناء از دین و انبیاء الهی بود –را در عمل با بطلان روبرو کرده است .
ویژگی های اعتقادی ، اخلاقی ، رفتاری صوفیه موجب توجه ویژه استکبار جهانی به این فرقه ضاله شده و از آنجا که انقلاب شکوهمند اسلامی ایران برگرفته از اصول دینی ومعارف حقه شیعه اثنی عشری می باشد تصوف به عنوان یکی از فرقه های فعال در کشور بخشی از پازل استکبار جهانی در جنگ نرم ، برای انحراف از اصوال اسلامی انقلاب ، نقش ویژه ای را ایفا می کند . امروزه صوفیه برای فریب جوانان خانقاه ها را به نام حسینیه می خوانند ، مع الاسف در این دریای تاریک و طوفانی تبلیغات صوفیان و دراویش ، برخی از جوان های ما فانوس هدایت را پیدا نمی کنند و چند سالی است که فرقه های مختلف و متعدد تصوف که بسیاری از آنها یکدیگر را هم قبول ندارند ، مثل: خاکساری ، نعمت الهی ، گنابادی ، نور بخشی ،ذهبی و امثال ذالک فعالیت های آشکار و وسیعی را برای جذب این دسته از جوانان ایرانی به سوی خانقاه ها سامان داده اند .
هرچند که همه فرقه های صوفیه در افکار و انحرافات یکسان نیستند ، اما می توان گفت که وجه اشتراک آنها بر این عقیده است که امر دین را به دو بخش مجزا، تقسیم کرده اند! آنها می گویند : امر شریعت با مراجع تقلید است و امر طریقت یا تربیت روحی و راه و روش عمل صالح با قطب و پیر خانقاه است و باید روح را به آن سپرد تا همچون فقیری دستگیری نماید .
اما در یک تقسیم بندی کلی افکار و بدعت های فرقه صوفیه به سه دسته تقسیم می شود:
الف: انحرافات و بدعت های اعتقادی
ب: انحرافات و بدعت های فقهی
ج: انحرافات و بدعت های اخلاقی می توان گفت اساسی تری بخشی که در مورد صوفیه مطرح است جایگاه قطب در دیدگاه آنها و موضوع بیعت کردن با آن می باشد که از شمار بدعتها و انحرافات اعتقادی این فرقه محسوب می شود .
بزرگان این فرقه بدون ارائه هیچ سندی مدعی اند که اقطاب تصوف نماینده مجاز از طرف امام معصوم می باشند که برای بیعت و دستگیری خلق معرفی شده اند . شهرام پازوکی صوفی گنابادی،در تبیین جایگاه قطب غلو کرده و می­نویسد: قطب و امام هر دو مظهر یک حقیقت و دارای یک معنا و اشاره به یک شخص است! (۱)
البته از اینگونه سخن ها که دال بر غلو کردن در رابطه با مقام قطب و قدیس سازی قطب است در نوشته ها و گفته های صوفیه بسیار است ، صوفیه مقام بزرگی را که برای اقطاب ، به عنوان بیعت گیرنده تعریف نموده اند آنها را وادار به نوشتن چنین جملاتی نموده است.
برای مثال: ملاسلطان گنابادی در سعادت نامه در مورد مقام قطب می­نویسد: "چون طالب و مرید اراده حضور (نزد قطب ) نمایند چنین داند که به خدمت پادشاه مقتدری می رود و به بخشش او امیدوار باشد که به یک آن دو عالم را بی سبب به او بخشد و در هنگام ورود (نزد قطب) ، خیال را تنها مشغول صورت شیخ دارد ". (۲)
وی در ادامه می­نویسد: " چون مرید وارد حضور شیخ گردد در کمال فروتنی که شیوه نیازمندان است صورت بر خاک مذلت گزارد و بر شکرانه این نعمت سجده به جای آورد " ۳ او همچنین می­نگارد: "مقصود از خلقت تو این طاعت و اقتدار است ! بلکه می گوییم ارسال رسل و انزال کتب و زحمت انبیاء و مشقت اولیاء از برای ارادت و اقتداست "(۴)
لذا اگر امروز اتباع این فرقه در مقابل قطب یا مشایخ دیگر ، سجده می کنند جای تعجب ندارد . به هر حال در این تئوری که زیر بنا و اساس تشکیلات فرقه صوفیه را تشکیل می دهد ، اشکالات و تناقضات بزرگی دیده می شود که در ذیل به چند اشکال اشاره می شود :
۱- اصولا چه دلیل عقلی ویا نقلی بر جدایی طریقت و شریعت حداقل در مقام گرفتن و اخذ آنها وجود دارد ؟
۲- به چه حجتی صوفیه در پیکره دین مبین اسلام شکاف ایجاد نمود ه و دین را قسمت قسمت می کنند ؟ با استناد به منابع دینی معتبر شیعیان ، در عصر غیبت امام (عج) باید به علمای ربانی و فقهای بزرگ اسلام رجوع نمایند، چنانچه این مطلب در مقبوله عمربن حنظله آمده است: " و اما من کان من الفقهاء صائنا لنفسه، حافظا لدینه، مخالفا لهواء، مطیعا لامر مولاه " در توقیع امام زمان(عج) هم مسئله رجوع به فقهاء مورد تاکید قرار گرفته است : "و اماالحوادث الواقعه فارجعو فیها الی رواة حدیثنا فانهم حجتی علیکم و انا حجه الله علیکم ." (۵)
و البته این مطلب جدای از صد ها آیه و روایتی است که در تعظیم علمای ربانی و فقهاء در متون دینی ما وارد شده است . علماء و فقهای بزرگ شیعه که در سخت ترین شرایط ، جانانه از کیان اسلام و تشیع دفاع نموده اند و مردم را با کمالات معنوی ، مادی ، فردی و اجتماعی هدایت کرده اند، ملجأ مردم در دوران غیبت می باشند ، بزرگانی چون شیخ مفید ، سید رضی ( گردآورنده نهج البلاغه ) ، سید مرتضی، علامه حلی(که ایرانیان شیعه بودن خود را مدیون او می باشند )، شهید اول ، شهید ثانی ، علامه بحر العلوم، مقدس اردبیلی ، سید ابوالحسن اصفهانی، سید علی قاضی ، ملا حسینعلی همدانی ، شیخ فضل الله نوری ، سید حسن مدرس، آیت الله العظمی بروجردی ، امام خمینی(ره) ، آیت الله میلانی ، آیت الله العظمی گلپایگانی ، آیت الله بهجت ، آیت الله فاضل لنکرانی و ...
با وجود هجمه های فراوان، مردم را به پیروی از تعالیم قرآن و سنت اهل بیت (ع) توصیه کرده اند و از صحنه اجتماع خارج نشده اند و در گوشه خانقاه ها نخزیده اند . مضافا اینکه گاهی دستور قطب -که به استناد به منابع معتبر ، چنین منصبی وجود ندارد – با حکم فقیه مخالف بوده و چون حکم فقیه مستند به قران و و روایات معصوم (ع) است لهذا دستور قطب مخالف قرآن و روایات می باشد !
مانند تعارض خمس با عشریه دراویش ، که عشریه دستور قطب است و خمس و زکات دستور صریح قرآن است و حکم فقیه . حال چه باید کرد ؟؟؟ سخن قطب های ساختگی را پذیرفت یا حکم قرآنی فقیه را ؟؟؟
بنابراین به این نتیجه می رسیم که فرقه مقدس مآب متناظر اهل خدعه و نیرنگ، میان مردم ظاهر شده تا با تزهد و ریاکاری عوام فریبانه خود ، مردم را از راه اهل بیت (علیهم السلام) جدا کرده به خود سرگرم سازند! و با ایجاد فرقه سازی و امام تراشی شکاف در پیکره اسلام ناب بوجود آورند و باعث تفرقه و عدم وحدت در جامعه اسلامی و همچنین سبب تضعیف قوای مسلمین شده و با نگرشی سکولاریستی و توصیه به جدایی دین از سیاست و مسائل اجتماعی وانتصاب دین گزینشگر به اسلام ناب محمدی (ص) بدعت دیگری ایجاد کرده و آن را در خانقاه ها رواج می دهند . با بیان این مطالب ، بیشتر به عمق گفته های استفشان شوارتز ( نویسنده و تحلیلگر غربی ) پی می بریم .
او فاش می کند که : " بر اساس اسناد محرمانه که در پنتاگون ( وزارت دفاع آمریکا) بررسی شده است ، یکی از هفت هدف دنیای غرب برای موفق شدن در دنیای اسلام ، کمک به بازگشت تصوف به این جوامع است که به عنوان جایگزین و رقیبی برای اسلام رادیکال به شمار می رود ." شوارتز می نویسد : "پلورالیسم میانه رو تصوف ، چه بسا نقش تعیین کننده ای در دوره گذار جهان اسلام داشته باشد"(۶ ) . آقای برنارد لوییس هم در کنفرانسی که در بنیاد نیکلسون بر گزار شد به دولت بوش پیشنهاد کرد که برای ارتقاء سطح گفتگو بین آمریکا و دنیای اسلام با شیخ محمود هشام کعبانی ، رهبر بزرگترین گروه صوفیه ، به مذاکره بنشیند . نویسنده آنگاه خصوصیت صوفیه را بررسی کرده و می گوید : " ایران به عنوان یکی از کانون های بزرگ صوفیه در جهان اسلام است ، وی خاطر نشان می کند که بیشتر آثار صوفیه به زبان فارسی است" (۷).
در ضمن ، شیوه ورود این فرقه در انتخابات ۸۸ ریاست جمهوری و حمایت همه جانبه اقطاب و دراویش از فتنه گران و همچنین شرکت اتباع فرقه در آشوب های اخیر، هماهنگ با رهبرد های دشمنان نظام جمهوری اسلامی بوده است ؛ لهذا عادی دانستن فعالیت های آنها چیزی جز تجاهل و خیانت به اسلام و انقلاب نمی باشد، از این رو برنامه ریزی مسئولین امر، برای مواجهه وکنترل فعالیت های این فرقه امری ضروری به نظر می رسد .
البته به مسولین فرهنگی و دست اندر کاران امور مربوطه، پیشنهاد می شود در این گونه از برنامه ریزی ها چند هدف کلی را لحاظ کنند :
* مصون سازی جامعه از انحرافات و بدعت های فرقه صوفیه
* محدود کردن فعالیت های این فرقه از راه های قانونی
* جذب حداکثری پیروان گمراه فرقه به اسلام ناب محمدی (ص)
*آشنا نمودن خواص و نخبگان جامعه با روشهای: برگزاری کارگاه های آموزشی در نقد فرقه و ...
فتأمل ....
پی نوشته ها:
۱. عرفان ایران، ش ۷، ص۳۴.
۲. سعادت نامه، ص۱۶۲.
۳. همان، ص۱۶۳.
۴ . همان، ص۱۳۸.
۵.غیب شیخ طوسی ترجمه ص۲۳۱ بحارالانوار ج ۵۳ ص ۱۸۱
۶.روزنامه شرق شماره ۴۲۹ شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۸۳
۷. فتنه خانقاه، ص۱۶

نویسنده:عبدالرحیم بیرانوند - مسئول اداره فرق حوزه علمیه قم

جمعه 26 اسفند1390 narsis
نظر بدهید
«منشور صدای آمریکا می گوید کارمندان صدای آمریکا وظیفه دارند ارزش های آمریکایی که والاترین آن دموکراسی است به بینندگان معرفی کنند. این وظیفه جز اساس نامه و منشور صدای آمریکاست. اما در خود صدای آمریکا این ارزش ها لگد مال می شود.»

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، "جمشید چالنگی" مجری سابق "صدای آمریکا" که از این شبکه اخراج شده است در گفتگوی ویژه خبری در شبکه "کانال یک" از دلایل این اخراج پرده برداشت.
وی گفت: «یک روز مدیر بخش فارسی "رامین عسگرد" به همراه دو نفر دیگر بنده را دعوت کردند و گفتند که شما به حالت تعلیق درآمده اید و هرگونه اعتراضی در این زمینه را می توانید به صورت مکتوب اعلام کنید. من دلایل این تعلیق را پرسیدم که آن ها اول اظهار بی اطلاعی کردند و لی بعدا به بهانه های مختلف توجیهاتی دراین زمینه کردند و مواردی را گفتند که دور از واقعیت بود. یک بارگفتند که برنامه های شما خوب نیست اما این در حالی است که برنامه تفسیر خبر من حدود 30 میلیون بیننده داشت(!) و در طی این 4 سال دو بار لوح تقدیر از صدای آمریکا دریافت کردم.»
چالنگی در ادامه افزود: «مطلب اینجاست بدون اینکه دادگاه های اداری آمریکا از من سوال و توضیح بخواهند کار خودشان را انجام دادند و گفتند شما را به خیر و ما را به سلامت. من به آن ها گفتم آمریکا را کشور عدالت می دانستم اما چه شده است که وقتی مدیر من علیه بنده حرفی می زند اجازه توضیح به من داده نمی شود.»
او در ادامه به جرقه های اولیه این تعلیق پرداخت و گفت: «در زمان جنبش سبز فیلم هایی از کشته شدن ندا آقا سلطان به صدای آمریکا رسید ولی صدای آمریکا آن ها را نگه داشت و پخش نکرد. من به نشانه اعتراض سوال کردم ولی آن ها گفتند این فیلم ها تقلبی و ساختگی است. حالا چه کسی تشخیص داده این فیلم ها تقلبی است فعلا اجازه بدهید اسمش را نگویم تا در دادگاه مشخص شود و این شخص نه تخصصی در این زمینه دارد و نه سابقه تلویزیونی دارد بلکه فقط در ایام اعتراض های جنبش سبز مسئول پخش فیلم های مربوط به وقایع ایران شده بود. مشکلات من با صدای آمریکا از این جا شروع شد و اعتراض های من به مناسبت های مختلف مثل روز فوت منتظری و روز عاشورا در ایران ادامه داشت. دردآور این است که روز فوت آقای منتظری با زحمت بسیار زیادی توانستم با پسر آقای منتظری مصاحبه کنم و در برنامه تفسیر خبرآنرا پخش کنم اما بعد از دو روز مورد بازخواست قرار گرفتم و به من گفتند به چه مجوزی این مصاحبه را انجام داده ام.»
جمشید چالنگی در خاتمه افزود: « جمله معروفی به مدیران صدای آمریکا گفتم که من به عنوان یک روزنامه نگار ایرانی در صدای آمریکا که نزدیک به کاخ سفید و کنگره آمریکاست احساس می کنم در ادارات شوروی سابق مشغول فعالیت هستم. منشور صدای آمریکا می گوید کارمندان صدای آمریکا وظیفه دارند ارزش های آمریکایی که والاترین آن دموکراسی است به بینندگان معرفی کنند. این وظیفه جز اساسنامه و منشور صدای آمریکاست. اما در خود صدای آمریکا این ارزش ها لگد مال می شودو وقتی من به اتاق مدیر می رفتم تا مشورت کنم برای بهتر شدن برنامه ها با اهانت از اتاق خودش بیرون می کرد. نمی دانم اینجا آمریکاست یا ساختمان صدای آمریکا یک جزیره جدا شده از این ایالت است؟؟ من برای نشان دادن عدالت تا آخر بر سر سخنان خود خواهم ایستاد و به افکار عمومی مردم آمریکا خواهم فهماند که این صدای آمریکا با پول مالیات های مردم چه کاری را انجام می دهد. من برای آزادی در دادگاه های آمریکا تا آخر بر علیه صدای آمریکا اقامه دعوا خواهم کرد.»

لازم به ذکر است مصاحبه جمشید چالنگی با کانال یک در چندین قسمت در سایت قرار داده خواهد شد.