از شما می خواهم که در حوزه های رأی گیری هم نروید که جمهوری اسلامی فیلمبرداری می کند و می گوید که مردم در انتخابات شرکت کردند
مرصاد به نقل از جام نیوز، در برنامه ای که در تاریخ 29فوریه (10 اسفند) از شبکه سلطنت طلب "پارس" پخش شد، مجری برنامه "نصر اصفهانی" در سخنانی گفت:
«وقتی که مردم ایران در انتخابات شرکت می کنند جمهوری اسلامی از این فرصت به طور غیرمستقیم بهره برداری می کند برای اینکه به دروغ بگویند که آزادی انتخابات در ایران وجود دارد و کشورهایی که ذی نفع هستند بگویند که آزادی وجود دارد. جمهوری اسلامی از این رأی گیری ها فیلمبرداری می کند و در سطح جهان پخش می کند و اینها را به عنوان سند آزادی استفاده می کند و متأسفانه افرادی هم هستند که این موضوع را در کنگره آمریکا مطرح می کنند و می گویند که در ایران آزادی انتخابات است.
من از سوی کنگره همبستگی از همه ملت بزرگ ایران تقاضا می کنم که انتخابات را تحریم کنند و پای صندوق های رأی نروند و با نرفتن به پای صندوق ها در واقع جمهوری اسلامی مشروعیت این نظام را زیر سؤال میبرند.حتی از شما می خواهم که در حوزه های رأی گیری هم نروید که جمهوری اسلامی فیلمبرداری می کند و می گوید که مردم در انتخابات شرکت کردند.»

گفتنی است در واقع دنیای غرب بر آزادی رأی بنا گذاشته شده حال می بینیم مدعیان دموکراسی چگونه با آسمان و ریسمان بافتن و تعیین تکلیف برای مردم خلاف آنچه ادعا می کنند عمل می کنند.

جمعه 12 اسفند1390 narsis


 

رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولین دقایق آغاز رای‌گیری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی با حضور در محل صندوق سیار مستقر در حسینیه امام خمینی(ره)، رای خود را به صندوق انداختند.
مرصاد به نقل از ایسنا: مراسم رای‌دهی مقام معظم رهبری در حسینیه امام خمینی(ره) با حاشیه‌هایی همراه بود كه در یادداشت زیر تشریح شده است:

« آدینه دوازدهم اسفند نود، روزی به یاد ماندنی و تاریخ ساز فرا رسیده است. ساعت نزدیک ‌٦ صبح است، خورشید گرمابخش هستی هنوز از مطلع خود سر بیرون نیاورده و سرمای نیمه جان اواخر زمستان نود آخرین زور هایش را میزند، اما وجود من که امروز برای حاشیه نگاری مراسم رای‌گیری از مقام معظم رهبری دعوت شده‌ام از حلاوت این دیدار گرم گرم است و در انتظار حضور بهاری معظم له عازم حسینیه امام(ره) می‌شوم. امسال قرعه را به نام من زده‌اند تا نظاره‌گر صلابت طلوع خورشید انقلاب از مطلع عشق باشم.

از خیابان‌ها و چهار راه‌هایی که به تسخیر تبلیغات انتخاباتی درآمده‌اند عبور می‌کنم. شعارهای جبهه‌های مختلف و جریان‌های مختلف از کاندیداهای مستقل گرفته تا آن‌هایی که در لیست‌ها قرار گرفته‌اند، بر درودیوار شهر خودنمایی می‌کند.

وجه مشترک همه آن‌ها شعار ولایت محوری است و این سوال برایم پیش می‌آید که اصلح کدامند؟

دقت در عکس‌های رتوش شده کاندیداها هم خالی از لطف نیست. هرکدام‌شان با تیپ خاص و پرستیژی کذایی بهترین تصویر خود را برای پوسترهای تبلیغاتی ارائه کرده‌اند تا از غافله خدمت عقب نمانند.

شعارهای اصولگرایی در لابلای همه مواضع آن‌ها بر طبل پایداری می‌کوبد و به جبهه‌ای متحد دعوت می‌کند و خود را برای آزمونی ملی و در حد و اندازه ‌٤٦ میلیونی شرکت کننده آماده می‌کنند.

تقریبا همه اصحاب رسانه می‌دانند انتهای فلسطین جنوبی کجاست. به ورودی بیت مقام معظم رهبری می‌رسم. عده‌ای از برادران سپاه و عوامل اجرایی پشت یک میز آهنی که روی آن را با برگه‌های آگهی روزنامه پوشیده‌اند منتظرند تا خبرنگاران و عکاسان بیایند و کارت‌های ورودشان را بگیرند و وارد حسینیه شوند.

با دیدن آن‌ها دلگرم‌تر می‌شوم.

پس از گذشتن از گیت بازرسی وارد حسینیه می‌شوم. ساعت نزدیک ‌٨ صبح است. عده زیادی از خبرنگاران خارجی و داخلی بالغ بر هفتاد نفر در چهار ردیف پلکانی پشت سر هم ایستاده‌اند. دوربین‌های متعدد فیلمبرداری از روی بالکن حسینیه گرفته تا اطراف جایگاه در رفت و آمدند تا جایگاه مناسبی را پیدا کنند.

صندوق سیار ‌١١٠ روبروی من است. این صندوق یادآور خاطرات بسیاری از انتخابات‌های گذشته است.

آن روزگاران حضرت امام پشت این صندوق حاضر می‌شدند و امروز خلف صالح امام و انقلاب، حضرت امام خامنه‌ای تا دقایقی دیگر پای صندوق ‌١١٠ سیار حاضر خواهند شد.

ژست‌گیری برخی عوامل برای تست دوربین‌های عکاسان و خبرنگاران هم یکی از جلوه‌های این مراسم است. صفحه پشت زمینه تصویری هم که شامل دو عدد پرچم و پارچه آبی‌ رنگ و تصویر امام است آماده می‌شود. پارچه آبی آسمانی با خط سرخ در بالکن حسینیه الهی بودن حضور در انتخابات را یادآوری می‌کند. (انتخابات یک امتحان الهی است).

لیست نامزدهای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی هم سمت چپ جایگاه نصب شده است .

ساعت ‌٥ /‌٨ دقیقه صبح است. جو حسینیه گویای ورود قریب‌الوقوع حضرت آقاست.

پرده روبرو کنار زده می‌شود و حضرت اقا وارد می‌شوند. صلوات حضار و صدای لنز و نور فلاش‌های خبرنگاران و عکاسان و تغییر جهت دوربین‌های فیلمبرداری در هم می‌آمیزد و آقا با لبخند مجذوب کننده‌ای با خبرنگارانی که از ‌٧ صبح در حسینیه حضور داشته‌اند دورادور احوالپرسی می‌کنند. به ابراز احساسات آن‌ها که بجر بروز تب تاب عکاسی‌های پی‌درپی آن‌ها راه دیگری ندارد پاسخ می‌دهند و به سمت عوامل اجرایی صندوق اخذ رای می‌روند.

آقا از جیب سمت راست قبای طوسی رنگی که به تن کرده‌اند شناسنامه و کارت ملی را درمی‌آورند و به عوامل اجرایی تحویل می‌دهند. دست‌های متعددی که برای گرفتن شناسنامه آقا به سمت ایشان روان می‌شود دیدنیست و حکایت از ذوق و شوق آنان دارد.

از قبل برگه‌ای آماده شده تا آقا پایش را امضاء کنند و به این وسیله کاروان سالار و مقتدای مردم ولایت محور ایران اسلامی در اولین ساعات رای‌گیری به وظیفه‌ای که خود تاکیدا آن را وظیفه ملی دانسته‌اند عمل کنند.

آقا پس از امضاء برگه اخذ رای، ورقه مخصوص اسامی نامزدها را به پای صندوق رای می‌آورند و حالا دیگر صدای فلاش‌ها و لنزها صدای آبشار را برایم تداعی می‌کند و نور فلاش‌هایی که زده می‌شود کهکشانی نورانی را در حسینیه به نمایش در آورده است.

آقا با مکث کوتاهی برگه را داخل صندوق می‌اندازند و آقای نظام‌اسلامی خبرنگار معروف رادیو که مترصد فرصت مناسب بوده است به حضور آقا می‌رسند و پس از صبح بخیر و سلام و احوال‌پرسی خطاب به آقا عرض می‌کند:

جنابعالی همیشه از پیشگامان حضور در ساعات اولیه رای دادن هستید و مردم جنابعالی را در پای صندوق سیار ‌١١٠ زیارت کرده‌اند. در این لحظات حساس که مردم آمده‌اند تا حماسه ‌٢٢ بهمن را به حماسه ‌١٢ اسفند متصل کنند چه توصیه‌ای می‌فرمائید؟

آقا خبرنگاران و اصحاب مطبوعات و رسانه‌ها را از جمله اقشار زحمت‌کش در زمینه توجه دادن به اهمیت موضوع می‌دانند و می‌فرمایند " شما هم نقش زیادی داشته و دارید، ان‌شاءالله که خسته نباشید و موفق باشید"

آقا در بیانی شیوا و رسا فضیلت رای دادن اول وقت را از دید عقلایی مثل فضیلت نماز اول وقت دانستند و وظیفه همگان را با این فرموده سنگین‌تر از گذشته دانستند.

آقا رای دادن به تمام سی نفر(در تهران) را از مهمات این حماسه می‌دانند و می‌فرمایند " مردم عزیز ما سعی کنند این کار را با احساس یک حجت بین خودشان و خدای متعال انجام بدهند و قصدشان را خالص کنند."

نوبت به نجف زاده خبرنگار واحد مرکزی خبر می‌رسد، هرچه آقا صحبت می‌کنند اهمیت حضور مردم برایم روشن‌تر می‌شود.

نجف‌زاده سوال می‌کند: " جنابعالی اهمیت این دوره از انتخابات را نسبت به دوره‌های قبل در چه می‌بینید؟ "

آقا می‌فرمایند " انتخابات همیشه برای نظام و کشور ما حائز اهمیت بوده و همیشه تعیین کننده و نشانه یک حقیقتی در داخل کشور است ".

ایشان این حقیقت را دارای پیام‌هایی برای دوستان و دشمنان نظام اسلامی می‌دانند و می‌فرمایند " ملت ما در طول این سی و سه سال با عزمی راسخ حرکت مستقیمی را تا امروز ادامه داده و این حادثه خیلی مهمی است.

آقا عربده‌های جنجالی قدرت‌های استکباری و پوشالی غرب را در برابر اراده ملت ایران بی‌تاثیر می‌دانند و می‌فرمایند " این روزها" اُشتُلم" علیه ملت ایران زیاد است. این قدرت‌های استکباری که خیلی جاها شکست خورده‌اند و سیلی خورده‌اند دل‌شان می‌خواهد با هیاهویی خودشان را از تک و تا نیندازند" آقا موضوع تحریم‌ها وحقوق بشر را از جمله این هیاهوها می‌دانند و می‌فرمایند " ملت ایران در این روزها جایگاه حساس‌تری دارد و می‌تواند بهتر حرف بزند " اقا بهترین حرف زدن‌ها و بهترین گفتن‌ها را گفتن با عمل می‌دانند و می‌فرمایند " امروز هرچه بیشتر بیایند پای صندوق‌های رای برای کشور مفیدتر است و هرچه با شور و نشاط و انگیزه بیشتری بیایند برای کشور مفیدتر و مصونیت‌آور است "

رای‌گیری تمام می‌شود. آقا پس از خداحافظی با حاضران حسینیه را ترک می‌کنند.

به اطرف نگاه می‌کنم، از آن همه جمعیت عکاس و خبرنگار تقریبا کسی نمانده و همه برای شکار لحظه‌های حضور مردم در جای‌جای تهران بزرگ با عجله رهسپار شده‌اند.

من هم به همراه خبرنگار شینهوا از چین و یکی از خبرنگاران ژاپنی در حالی که با دوستان‌شان از مراسم مطالبی را می‌گفتند حسینیه را ترک می‌کنم و میروم تا حماسه‌ای دیگر را به نظاره بنشینم.»
جمعه 12 اسفند1390 narsis

 

این خبر در حالی از سوی این شبکه مطرح می شود که قبل از انتخابات کارشناسان این شبکه بارها انتخابات را تک قطبی دانسته و تأکید داشتند که این انتخابات از سوی اصلاح طلبان مورد تحریم واقع شده است.
 
مرصاد به نقل از جام نیوز، وب سایت صدای آمریکا جمعه 2مارس(12اسفند) نوشت:
«صندوق های اخذ رأی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در ایران، گشوده شد. این انتخابات مجلس رقابتی بین اصولگرایان حامی و مخالف محمود احمدی نژاد رییس جمهوری ایران تلقی می شود.
تعداد کمی از اصلاح طلبان ایران در میان ٣4٠٠ کاندیدای رقابت برای کسب کرسی های پارلمان 29٠ نفری کشور دیده می شوند. دولت محافظه کار و رهبران روحانی ایران سرکوب جنبش اصلاحات را پس از تظاهرات مردمی آن ها علیه انتخاب مجدد آقای احمدی نژاد در سال 2٠٠9، دنبال کردند.
بیش از 48 میلیون ایرانی برای رای دادن در انتخابات روز جمعه واجد شرایط هستند.
این خبر در حالی از سوی این شبکه مطرح می شود که قبل از انتخابات کارشناسان این شبکه بارها انتخابات را تک قطبی دانسته و تأکید داشتند که این انتخابات از سوی اصلاح طلبان مورد تحریم واقع شده است.
گفتنی است یکی از حربه های کارشناسان این شبکه درباره شرکت مردم در انتخابات، تهدید به حمله آمریکا در صورت مشارکت گسترده بود. با این حال شبکه های غربی و منطقه ای به حضور گسترده مردم در این انتخابات اذعان کردند که این خود نشان دهنده بی اعتنایی مردم به تحلیل ها، ارعاب ها و تهدید غربی ها علیه ملت ایران است.

 

 

 
 
خبرگزاری "ترند" جمهوری آذربایجان در خبری درباره انتخابات پارلمانی ایران، به شرکت رئیس جمهوری سابق در آن اشاره کرد و نوشت: این مشارکت در حالی صورت می گیرد که برخی اصلاح‌طلبان مخالفت خود را با شرکت در انتخابات اعلام کرده بودند.
مرصاد به نقل از مهر، این خبرگزاری نوشت: مشارکت خاتمی در انتخابات درحالی است که رسانه های اصلاح طلب و برخی از گروههای سیاسی، گروهها و نمایندگانی از اردوگاه اصلاح طلبان اعلام کرده اند که در این انتخابت مشارکت نخواهند کرد.

در این مطلب آمده است: امروز صبح اپوزیسیون از مردم خواستند تا در انتخابات با "رای سمبلیک" شرکت کنند.

ترند می نویسد: محمد خاتمی رئیس جمهوری سابق ایران که از وی به عنوان رهبر اصلاح طلبان یاد می شود، امروز در آبسرد دماوند رای خود را به صندوق انداخت و این در حالی است که سایت های مخالف اعلام کرده اند که برای همدردی با رهبران خود کسی در انتخابات شرکت نکند.
جمعه 12 اسفند1390 narsis
 
امروز پس از مشاهده حضور هاشمی رفسنجانی و سید حسن خمینی و سید محمد خاتمی در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، تمامی نقشه‌های خود را نقش بر آب دیدند.
پس از شركت سید حسن خمینی و هاشمی رفسنجانی وخاتمی در انتخابات امروز، اپوزیسیون خارج از كشور كه چشم امید به حمایت این دو عنصر نزدیك به اصلاح طلبان را داشت، حملات شدیدی را علیه این سه چهره شاخص نزدیك به اصلاح طلبان آغاز كردند.
مرصاد به نقل از ندای انقلاب اپوزیسیون خارج از كشور كه مطابق همیشه سیاست عدم شركت در انتخابات را در پیش گرفته و تمامی تلاش خود را برای قانع كردن سران جریان اصلاحات برای تحریم انتخابات به كار بست، امروز پس از مشاهده حضور هاشمی رفسنجانی و سید حسن خمینی و سید محمد خاتمی در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، تمامی نقشه‌های خود را نقش بر آب دیدند.
همین حركت این سه  چهره برجسته که روزی اپوزیسیون خارج از كشور سنگشان را به سینه می زدند باعث شد كه مسیح علی نژاد روزنامه نگار فراری در صفحه فیس بوك خود جملات تندی را خطاب به هاشمی رفسنجانی عنوان كند مشاركت آنان را در انتخابات شرم آلود عنوان كرد. علی نژاد همچنین حضور هاشمی رفسنجانی و سید حسن خمینی را باعث شرم اپوزیسیونی دانست كه منتظر حمایت این دوچهره سیاسی كشور از خود بودند. این موضوع تا جایی پیش رفته است كه برخی از كاربران بالاترین اقدام به درج ناسزا علیه هاشمی رفسنجانی و سید حسن خمینی در این سایت كرده اند.در مورد خاتمی نیز وضع به همین گونه است ابتدا اصل حضور وی را دروغ دانستند و سپس همانند هاشمی و سید حسن شروع به فحاشی به وی کرده اند .