محمد خاتمی پای صندوق رای

سید محمد خاتمی و برادرش برای رای گیری پای صندوق رای حاضر شدند

سید محمد خاتمی به همراه برادرش محمد رضا خاتمی در ساعت 13/50 در یکی از حوزه های اخذ رای   حاضر شده و رای خود را به صندوق انداختند.

 

 

 

 
فریادهای 'مرگ بر منافق' ،'مرگ بر اسرائیل' ،'مرگ بر آمریكا' و 'الله اكبر' شهروندان تهرانی در میدان نبوت (هفت حوض) تهران طنین افكند.
 
 
مرصاد به نقل از ایرنا: از مسجد النبی (ص) واقع در میدان نبوت تهران، شهروندان پایتخت كه برای شركت در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی به این شعبه اخذ رای آمده اند، با فریاد ها و شعارهای خود بار دیگر بر حمایت از ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی تاكید كردند.
 

در حال حاضر صف های طویلی از زنان و مردان تهرانی برای مشاركت در انتخابات شكل گرفته است.

 

حضور چشمگیر مردم در محل این شعبه اخذ رای، خبرنگاران خارجی حاضر در این مكان را بهت زده كرده است.

  

حضور گسترده آحاد مردم در شعب اخذ رای در تهران،رسانه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی اروپایی و آمریکایی را شگفت زده کرد.

مرصاد به نقل از فارس مستقر در حسینیه ارشاد تهران از آغازین ساعت اخذ رای، مردم حضور گسترده ای در این شعبه دارند.

در این شعبه اخذ رای حضور نمایندگان رسانه‌های بین‌المللی از اروپا، آسیا و حتی آمریکا برای پوشش خبری رای دهندگان چشمگیر است به طوری که شبکه‌های الفرات،‌آسوشیتدپرس، رویترز، الان، سی ان ان، کانال دو فرانسه، شبکه یک آلمان، رییل تی وی ایتالیا، IHA تی جی دو، و خبرگزاری‌هایی از ایتالیا و CCTV و شبکه ملی ژاپن حضور دارد.

نکته قابل توجه اینکه خبرنگاران اروپایی و غربی حاضر در این شعبه اخذ رای تا حدی از حضور مردم در حسینیه ارشاد برای دادن رای به کاندیداهای مورد نظر، شگفت زده شدند که حتی حاضر به مصاحبه با شبکه‌های تلویزیونی ایران نیستند.

در این بین برخی شبکه‌های تلویزیونی با پرسش های قابل تاملی به میان رای دهندگان آمده اند به طوری که خبرنگار تلویزیون ایتالیا از دختر جوانی که برای رای دادن این شعبه اخذ رای حضور یافته بود، می‌پرسد که آیا انتخابات در ایران آزاد است‌؛‌اما دختر جوان در پاسخ خطاب به او می‌گوید بله انتخابات در ایران آزاد است و ما همه باید رای بدهیم و در حال حاضر همه مردم از جمله پیران و جوانان این مملکت پای صندوق‌ةای رای حاضر شده و رای می‌دهند.

شبکه تلویزیونی کانال 2 فرانسه نیز از جوانی که در حال انتخاب کاندیدای خود بود صراحتا با سؤالی مغرضانه از وی پرسید که شما چرا رای می‌دهید اما این جوان در پاسخ به او گفت ما در سرنوشت خود دخالت می‌کنیم و رای‌مان تاثیرگذار است.

خبرنگار فرانسوی با طرح این سؤال از یک جوان تهرانی که نظرتان در مورد عملکرد دولت چیست، در پاسخ شنید که عملکرد دولت ایران آن طور که غربی‌ها بزرگ نمایی می‌کنند نیست چرا که ما امنیت داریم و از دولت هم راضی هستیم.

در عین حال خبرنگار یک خبرگزاری اروپایی از فردی دیگری که در صف طولانی رای دادن قرار داشت، با سؤالی پرسید که آیا شما دولتی هستید، که فرد در پاسخ گفت: خیر بنده فعالیت آموزشی در بخش خصوصی دارم و دولتی نیستم.

به گزارش فارس ،طرح پرسش های از این دست توسط خبرنگاران رسانه‌های بین‌المللی به رغم مشارکت گسترده مردم در صندوق های اخذ رای، بیانگر این است که رسانه های خارجی همچنان سعی دارند با شبهه افکنی در انتشار گزارش و اخبار خود،حضور مردم در انتخابات مجلس نهم را کمرنگ جلوه دهند.