در چند انتخابات پیش، ساندیس و غذا پخش می کردند ولی امروز موبایل می دهند.
 
مرصاد به نقل ازجام نیوز، فرامرز فروزنده در برنامه همصدایی که در تاریخ پنج شنبه 1 مارس (11 اسفند) پخش شد از کارشناس برنامه حسین لاجوردی در خصوص مشارکت مردم در انتخابات مجلس سوال کرد و وی گفت: این انتخابات سرنوشت ساز است و به قول مسئولین حکومت، دنیا در این زمینه در مقابل ایران ایستاده و مردم ایران به آگاهی رسیده اند، سرنوشت ساز از این جهت که مردم بتوانند تصمیم گیری کنند و نظام مشروعیتی پیدا کند. هر چند هیچ تفاوتی نمی کند که مردم در خانه بمانند و رای ندهند که در این صورت حکومت اعلام می کند که بین 60 تا 80 درصد مردم رای داده اند.
وی در ادامه اظهاراتش در خصوص اینکه مردم ایران در فشار و تنگنا هستند افزود: در چند انتخابات پیش، ساندیس و غذا پخش می کردند ولی امروز موبایل می دهند و ممکن است یک درصدی که احتیاج دارند بروند و رای بدهند.
گفتنی است طبق پیش بینی های قبل از انتخابات مشاهده می شود این بار ضد انقلاب، فتنه گران و جریان انحرافی روی این محور "کم کردن مشارکت، برای زیر سوال بردن مشروعیت" به طور مشترک و هماهنگ در حال تبلیغ هستند.
 

 

 

روزنامه آمریکایی "لس‌آنجلس‌تایمز" در بازتاب مجلس نهم شورای اسلامی ایران با اشاره به حضور مردم در این انتخابات اذعان کرد مردم ایران به آنهایی رأی می دهند که مخالف آمریکا باشد.

خبرگزاری فارس: لس‌آنجلس‌تایمز:مردم ایران به هرکس که مخالف آمریکا باشد رأی می‌دهند

 

مرصاد به نقل از فارس، روزنامه آمریکایی لس‌آنجلس‌تایمز در بازتاب انتخابات مجلس نهم شورای اسلامی ایران با اشاره به تحریم‌هایی که آمریکا و غرب علیه برنامه هسته‌ای ایران تحمیل کرده‌اند، گزارش داد که مردم ایران به آن دسته از افرادی رأی می دهند که بیشتر ضدآمریکایی باشند.

لس‌آنجلس‌تایمز این اظهارات را در مصاحبه با رأی‌دهندگان ایرانی دریافت کرده بود به طوریکه "مرتضی عزیزی" یکی از کارکنان آژانس املاک اعلام کرد: به هرکاندیدی که بیشتر ضدآمریکایی باشد، رأی می دهیم.

این روزنامه آمریکایی همچنین تأکید کرد که بعید است انتخابات امروز مجلس شورای اسلامی ایران تغییری در موضع این کشور در زمینه برنامه هسته‌ای تهران به وجود آورد.

 

 

 
تقریبا همه نظرسنجی ها از مشارکت حدود ۶۰ درصدی مردم در انتخابات حکایت دارد. انتظار تحلیلگران از میزان مشارکت در تهران هم حاکی از خلق حماسه ای بزرگتر از انتخابات مجلس هشتم است.
مرصاد به نقل از ندای انقلاب به نقل از  جهان، تقریبا همه نظرسنجی ها از مشارکت حدود ۶۰ درصدی مردم در انتخابات حکایت دارد. انتظار تحلیلگران از میزان مشارکت در تهران هم حاکی از خلق حماسه ای بزرگتر از انتخابات مجلس هشتم است.

وزارت کشور از روزهای گذشته تلاش زیادی را برای تدارک جشن بزرگ امروز آغاز و اعلام کرده که شعب رای گیری با آمادگی کامل از صبح جمعه آماده پذیرایی از رای دهندگان است.

پیش بینی حضور گسترده مردم، سید صولت مرتضوی، معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات را واداشته است که بگوید: ساعت اخذ رای به احتمال قوی تمدید خواهد شد.

وی گفته است: "مثل سنوات قبل نتیجه انتخابات مرحله به مرحله به محض اینکه حوزه‌های انتخابیه کار شمارش آرا را به اتمام برسانند و به ستادانتخاباتی کشور اعلام کنند به استحضار مردم خواهیم رساند."

۱۶۵۰ خبرنگار

اهمیت انتخابات امروز به اندازه ای است که ۳۵۰ خبرنگار خارجی از ۱۷۴ رسانه بین‌المللی را هم به ایران کشانده تا به همراه ۱۳۰۰ خبرنگار داخلی، اخبار و تصویر نهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی را برای همه دنیا گزارش کنند.

روز "سیلی سخت"

همزمانی انتخابات مجلس نهم شورای اسلامی با موج بیداری اسلامی و تضعیف موقعیت غرب صهیونی در منطقه خاورمیانه، نگاه های نگران بسیاری را از کاخ سفید، الیزه و باکینگهام گرفته تا تل آویو و ریاض به سمت ایران اسلامی دوخته است؛ نگاه‌هایی که کم رونقی انتخابات را آرزو می کنند و از هفته ها پیش فضاسازی در این باره را به خط اصلی رسانه های خود بدل کرده اند.

البته تحلیلگران عمق نگر همین کشورها با ارزیابی شور انتخاباتی در ایران، دریافته اند که انتظار تحقق خواسته غرب در روز ۱۲ اسفند دور از واقعیت است.

در همین راستا، رهبر معظم انقلاب روز چهارشنبه در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم و خانواده های معظم شهیدان و ایثارگران، حساسیت انتخابات روز جمعه را بیشتر از انتخابات دوره های قبل دانستند و با اشاره به اهمیت بسیار زیاد حضور گسترده مردم در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، تأکید کردند: به لطف الهی، ملت ایران در انتخابات روز جمعه، سیلی سخت تر از سیلی ۲۲ بهمن به چهره استکبار خواهد زد و عزم و اراده مستحکم خود را به رخ دشمن خواهد کشید تا جبهه استکبار بداند که در مقابل این ملت، کاری از پیش نخواهد برد.

ایشان با تأکید بر اینکه حضور در انتخابات، حقیقتاً ضربه ی محکمی به چهره استکبار است، افزودند: آنچه در انتخابات بسیار مهم است، حضور گسترده مردم است، زیرا هرچه حضور مردم بیشتر باشد، مجلسی تواناتر و شجاع تر و با پشتوانه محکم تشکیل خواهد شد و چنین مجلسی خواهد توانست صدای آحاد مردم را با قدرت به گوش دنیا برساند.